Little Dragons Cafe

Little Dragons Cafe

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Toybox
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Symulator życia
Premiery
Świat:
28.08.2018
Europa:
28.08.2018
Producent:
Toybox
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Symulator życia
Premiery
Świat:
28.08.2018
Europa:
28.08.2018

Little Dragons Cafe - opis gry

Little Dragons Cafe to gra przygodowa, w której zadanie gracza polega na zarządzaniu kawiarnią i hodowaniu smoka. Za jej produkcję odpowiadało studio Toybox (z twórcą serii Harvest Moon Yasuhiro Wadą na czele), a za wydanie Rising Star Games. Tytuł ukazał się na PlayStation 4, Nintendo Switch i PC.

Fabuła koncentruje się na perypetiach rodzeństwa, chłopaka i dziewczyny, na którego barki niespodziewanie spada szereg obowiązków. Po tym jak matka bohaterów zapadła w głęboki sen muszą oni zająć się rodzinnym interesem - kawiarnią. Ale to nie wszystko. Tajemniczy jegomość informuje ich, że do wybudzenia matki potrzebują smoka. Oznacza to, że od teraz muszą zajmować się i zarządzaniem kawiarnią, i hodowaniem wspomnianego gada.

Gra nie odbiega bardzo od serii Harvest Moon, z tą wszak różnicą, że tutaj dbamy o kawiarnię, a nie o farmę. W trakcie rozgrywki musimy wykonywać rozmaite czynności, choć najważniejsze jest, po pierwsze, gromadzenie składników, a po drugie - kolekcjonowanie receptur. I jedno, i drugie pozwala podnosić poziom naszego przybytku. Składniki gromadzimy eksplorując świat gry: zbieramy warzywa, owoce, łowimy ryby itd. Rośliny możemy potem zasadzić we własnym ogrodzie, a ryby hodować na własną ręka. Jeśli zaś chodzi o receptury, to składają się one z czterech części, które należy najpierw znaleźć, a następnie posklejać do kupy.

Smok oczywiście także pełni bardzo ważną funkcję, przydając się w najrozmaitszych sytuacjach. Na początku jest on mały, ale z czasem rośnie. W wieku pacholęcym potrafi przeciskać się przez ciasne przejścia, natomiast gdy podrośnie, jest w stanie niszczyć przeszkody, latać czy walczyć z potworami grasującymi po świecie, dzięki czemu pozyskujemy zresztą nowe składniki (główni bohaterowie, warto wspomnieć, nie potrafią się bronić). Nasze decyzje mają wpływ na jego rozwój.

Wzorem Harvest Monn w trakcie przygody poznajemy także inne postacie zamieszkujące tutejszy świat.

Wideo - Little Dragons Cafe

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper