Stellaris

Stellaris

7,9
26 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.9
PS4 8.0
XONE 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Paradox Development Studio
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-32
Premiery
Świat:
09.05.2016
Europa:
09.05.2016
Producent:
Paradox Development Studio
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-32
Premiery
Świat:
09.05.2016
Europa:
09.05.2016

Stellaris - opis gry

Stellaris to grand strategy wargame wyprodukowana przez Paradox Development Studio i wydana przez Paradox Interactive 9 maja 2016 na Windowsa, Linuksa oraz Macintosha. 26 lutego 2019 roku przy wsparciu Tantalus Media pod nazwą Stellaris: Console Edition wydane zostały wersje na PlayStation 4 oraz Xbox One.

Produkcja jest kolejną strategią szwedzkiego studia, autorów m. in. Hearts of Iron czy Europa Universalis. W ramach mechaniki rozgrywki gracz wciela się w przywódcę określonej grupy i poprzez zastosowanie odpowiednich środków dba o jego dobrobyt. Z innymi nacjami można wchodzić zarówno w pokojowe jak i wrogie relacje.

Dalsza część tekstu pod wideo

To, co wyróżnia Stellaris na tle pozostałych gier studia, to uniwersum - w tej produkcji przedstawiony jest wszechświat, a gracz wciela się w przywódcę rasy (dostępne jest ich 7). Ponadto rozwój prowadzony jest według nurtów: społeczeństwo, fizyka, technologia, których to wybór jest istotny dla dalszego przebiegu rozgrywki. Gracz może zapoznać się z tą mechaniką w rozgrywce do 32 graczy łącznie albo kampanii dla pojedynczego gracza.

Produkcja spotkała się z przyjaznym odbiorem zyskując noty na średnim poziomie 78 procent, a na Steam ma 76 procent ocen pozytywnych - czasem można spotkać się z opinią, że dla fana gatunku jest to pozycja obowiązkowa. Stellaris doczekał się kilku rozszerzeń z których największe to Apocalypse oraz Utopia.

Wideo - Stellaris

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper