Graveyard Keeper

Graveyard Keeper

8,1
11 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
XONE 8.0
NS 8.0
PC 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Lazy Bear Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Symulator życia
Premiery
Świat:
15.08.2018
Europa:
15.08.2018
Producent:
Lazy Bear Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Symulator życia
Premiery
Świat:
15.08.2018
Europa:
15.08.2018

Graveyard Keeper - opis gry

Graveyard Keeper to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Lazy Bear Games i wydana przez tinyBuild. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach Xbox One, Switch i PS4. Pozwalał on graczom wcielić się w grabarza zarządzającego cmentarzem.

Produkcja Lazy Bear Games przypomina dość mocno gry takie jak seria Harvest Moon czy Stardew Valley, choć tematyka jest oczywiście inna. Gra pozwala nam przejąć kontrolę nad gościem, który w tajemniczych okolicznościach zostaje przeniesiony z czasów współczesnych do wioski ze świata klasycznego fantasy. Wkrótce gadająca czaszka o imieniu Gerry informuje go, że jest zobligowany przejąć obowiązki miejscowego grabarza. Szukając więc sposobu umożliwiającego mu powrót do domu, nasz podopieczny musi pełnić funkcję grabarza i opiekować się cmentarzem.

Podczas rozgrywki czeka na nas wiele aktywności i obowiązków. Te najważniejsze tyczą się przede wszystkim wspomnianego cmentarza. Do naszej postaci regularnie trafiają ciała zmarłych, którymi należy się zająć (przeprowadzanie autopsji, pochówek), a oprócz tego dbamy o porządek, remontujemy kościół itd. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej, bo możliwości jest znacznie więcej. Oprócz tego możemy nawiązywać relacje z mieszkańcami wioski i wykonywać dla nich innego rodzaju zadania, zająć się uprawianiem ziemi (w ten sposób zyskujemy kolejne źródło dochodu, co jest nie bez znaczenia, ponieważ praca grabarza nie jest zbyt dochodowa), pszczelarstwem, rzemiosłem, wydobywaniem surowców, a nawet -- wzorem gier RPG -- udać się do dungeonu pod kościołem w poszukiwaniu skarbów, choć zważać tam należy na potwory (z czasem można pozyskać lepsze wyposażenie ułatwiające podbój lochu).

Na uwagę zasługuje realistyczny system ekonomiczny stanowiący podstawę gry. Otóż to, co wytworzymy w ramach naszej działalności, nie zawsze da się łatwo sprzedać. Potencjalni sprzedawcy mogą nie mieć wystarczających środków. W takiej sytuacji należy odczekać kilka dni lub znaleźć innego klienta.

Wideo - Graveyard Keeper

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper