StarTropics

StarTropics

7,5
6 oceny

Ocena wg platformy:

NES 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
12.1990
Europa:
20.08.1992
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
12.1990
Europa:
20.08.1992

StarTropics - opis gry

StarTropics to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez Nintendo na NES-a. Za scenariusz i reżyserię tego tytułu odpowiadał Genyo Takeda, który w strukturach firmy przeważnie zajmował się sprzętem.

W StarTropics wchodzimy w buty niejakiego Mike’a Jonesa, który pewnego razu postanawia odwiedzić wujka, archeologa Steve’a Jonesa, zamieszkującego tzw. C- Island. Jak się jednak rychło okazuje, krewny zniknął, a zadaniem Mike’a będzie go odnaleźć po drodze uczestnicząc w serii różnych fantastycznych przygód.

 

Gameplay przywodzi na myśl pierwsze odsłony The Legend of Zelda, choć dzieło Takedy stawia większy nacisk na fabułę. StarTropics podzielone jest na pewną ilość rozdziałów - na początku każdego z nich mamy dostęp do miasta, możemy rozmawiać z NPC-ami i wyciągać od nich różne użyteczne informacje. Po spełnieniu tego wymogu, jesteśmy przenoszeni w inne, bardziej niebezpieczne miejsca, w których zaczyna się prawdziwa zabawa.

 

Mike do dyspozycji ma różne przedmioty przydatne w bojach. Wspomniane “bardziej niebezpieczne miejsca” często najeżone są przeciwnikami, z którymi zmagamy się przy pomocy yo-yo (to podstawowa broń; można ją z czasem upgrade’ować), a także innych zabawek - kijów bejsbolowych, pochodni, laserów shurikenów itd. Oprócz nich zmagania ułatwiają też gadżety innego rodzaju, np. latarnie rozświetlające ciemne pomieszczenia, zegarek spowalniający przeciwników, różdżka umożliwiająca dojrzenie duchów i nie tylko.

 

O stanie zdrowia głównego bohatera informują serduszka (podobnie jak w Zeldzie). Mike ma na starcie trzy życia - utrata jednego zabiera go zawsze na początek dungeona. W grze nie brakuje walk z bossami, których należy pokonać stosując za każdym razem unikalną strategię. Co ciekawe, w StarTropics tracimy punkty ilekroć zabijemy przeciwnika.

Wideo - StarTropics

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper