MadWorld

MadWorld

7,2
46 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
PlatinumGames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
10.03.2009
Europa:
20.03.2009
Polska:
30.04.2009
Producent:
PlatinumGames
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
10.03.2009
Europa:
20.03.2009
Polska:
30.04.2009

MadWorld - opis gry

MadWorld to gra akcji z nieco zapomnianego gatunku beat 'em up stworzona przez japońskie studio Platinum Games i wydana przez firmę Sega w 2009 roku wyłącznie na konsolę Nintendo Wii. Co ciekawe, MadWorld jest jedną z najbrutalniejszych gier na konsole, mimo to ukazała się jako exclusive na sprzęt Nintendo, czyli firmy, która główny nacisk kładzie na produkcje dla całej rodziny.

Akcja MadWorld rozgrywa się w fikcyjnym mieście Varrigan, a dokładniej na wyspie Jeffersona. Terroryści całkowicie odcięli to miejsce od świata, niszcząc mosty łączące wyspę ze światem zewnętrznym, a także blokując wszelką komunikację, przez co nie działają nawet telefony. Jakby tego było mało, wypuścili w obieg śmiertelnego wirusa. obiecując antidotum każdemu, kto zabije choć jednego człowieka na wyspie. Niedługo potem pojawiają się także uzbrojeni bandyci i rozpoczynają się szalone walki gladiatorów, które śledzą sponsorzy igrzysk. Jednym z wojowników jest główny bohater gry, Jack, który posiada piłę łańcuchową wmontowaną w ramię. Z jej pomocą zamierza wygrać ten niecodzienny turniej.

Gracz obserwuje akcję z perspektywy trzeciej osoby, walcząc zarówno z pomniejszymi przeciwnikami, jak i ciekawie zaprojektowanymi bossami. System walki wydaje się prosty, jednak z czasem gracz zyskuje dostęp do nowych ciosów, co otwiera przed Jackiem szereg możliwości. Sterowanie odbywa się za pomocą willota, którym zadaje się uppercuty, atakuje piłą poziomo lub pionowo (przytrzymując B), a także dobija ofiary przy finisherze (np. miażdżąc czaszkę czy łamiąc kręgosłup). Podczas pojedynków z bossami trzeba szybko wymachiwać wiilotem oraz nunchakiem, a także wykonywać ruchy zgodnie z instrukcją na ekranie, co najczęściej skutuje dobiciem oponenta. Na każdym levelu występują tzw. Bloodbath Challenge, gdzie trzebe zwykle pokonać przeciwnika w konkretny sposób.

Najbardziej charakterystyczną cechę gry Platinum Games jest oprawa graficzna, która nasuwa skojarzenia z komiksami Franka Millera z cyklu Sin City. Deweloper nie ukrywał swoich inspiracji, a czarno-biała produkcja z hektolitrami czerwonej krwi w ruchu prezentuje się doskonale. Głosu Jackowi użyczył znany w branży aktor Steve Blum (Metal Gear Solid: Peace Walker, Vanquish), a za dynamiczny soundtrack odpowiada Naoto Tanaka.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - MadWorld

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper