Soulstice

Soulstice

7,3
6 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 6.8
XSX|S 7.0
PC 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Reply Game Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
20.09.2022
Europa:
20.09.2022
Producent:
Reply Game Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
20.09.2022
Europa:
20.09.2022

Recenzja redakcji

Soulstice
Kajetan Węsierski

Kajetan Węsierski

8.5
Soulstice - recenzja gry. Gdyby Berserk i Claymore miały dziecko
PS5 XSX|S PC

Soulstice - opis gry

Soulstice to gra action-RPG wyprodukowana przez studio Reply Game Studios i wydana przez Modus Games. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS5 i XSX|S.

Fabuła - Soulstice

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja gry toczy się w królestwie Keidas, które chyli się ku upadkowi z powodu inwazji tzw. Zjaw, pochodzących z alternatywnego wymiaru monstrów potrafiących przejmować kontrolę nad ludźmi, a następnie przemieniać ich w krwiożercze i bezmyślne bestie. Jedyną skuteczną bronią przeciwko nim są Chimery, istoty zrodzone z dusz dwóch osób. Chimerami są Briar i Lute. Briar kontroluje ciało i walczy przy pomocy przeróżnych broni, spośród których najczęściej korzystamy z ogromnego miecza. Lute jest natomiast duchem, który potrafi w bardzo ciekawy sposób kontrować ataki rywali, gdy ci próbują nas stłamsić. 

Rozgrywka - Soulstice

Podczas rozgrywki przełączamy się pomiędzy dwiema wspomnianymi postaciami. Ich zdolności przydają się nie tylko do walki, ale też podczas eksploracji miasta Ilden opanowanego przez Zjawy. Sporo wyzwań polega na eliminowaniu fal nieprzyjaciół w nowo odwiedzanych lokacjach, ale oprócz tego zdarzają się też inne wyzwania, np. sekcje zręcznościowe.

Wraz z postępami możemy rozwijać potencjał bojowy podopiecznych. Po pierwsze, twórcy oddali do naszej dyspozycji różnorakie bronie, pomiędzy którymi możemy się przełączać w locie, co daje sporo możliwości w kwestii budowania combosów. Po drugie, w Soulstice zaimplementowano system rozwoju w postaci drzewka umiejętności.

W grze zaimplementowano aż pięć stopni trudności: Human, Initiate, Knight, Chimera i Transcended.

Wideo - Soulstice

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper