Thymesia

Thymesia

6,6
8 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.2
XSX|S 6.0
PC 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
OverBorder Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
10.5 godzin
Premiery
Świat:
18.08.2022
Europa:
18.08.2022
Producent:
OverBorder Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
10.5 godzin
Premiery
Świat:
18.08.2022
Europa:
18.08.2022

Thymesia - opis gry

Thymesia to gra action-RPG wyprodukowana przez OverBorder Studio i wydana przez Team17. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PS5, Xbox Series i Nintendo Switch (ta ostatnia wersja dostępna była wyłącznie w chmurze).

Fabuła - Thymesia

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja gry rozgrywa się w królestwie zwanym Hermes – niegdyś prosperującym dzięki alchemii, obecnie przez tę samą alchemię zrujnowanym. Nauka wymyka się z rąk, a po kraju zaczynają grasować ludzie i zwierzęta przemieni w krwiożercze bestie. Głównym bohaterem jest niejaki Corvus, jedyna osoba zdolna uporać się z katastrofą i odkryć prawdę o niej. Sęk w tym, że zmaga się on z amnezją.

Rozgrywka - Thymesia

Thymesia to gra czerpiąca inspiracje garściami z takich tytułów jak Bloodborne czy Sekiro. Styl narracji, podobnie jak w podobnych produkcjach japońskiego studia FromSoftware, jest minimalistyczny. Zmagania sprowadzają się do przeczesywania kolejnych zakątków zrujnowanego królestwo Hermes i rozprawiania się z napotykanymi nieprzyjaciółmi, w tym z bossami. Standardową bronią na wyposażeniu Corvusa są dwa miecze, którymi może atakować i parować ciosy nieprzyjaciół. Oprócz tego dysponuje on też jednak szponami niezbędnymi do tego, by zadawać prawdziwe obrażenia. Prawdziwe, gdyż przeciwnicy dysponują de facto dwoma paska energii – odpowiedzialnymi za “rany” i za zdrowie ogólne. Tylko szponami można uszczknąć ten drugi, lecz ich użycie reguluje cooldown.

W grze zaimplementowano system rozwoju. Po pierwsze, możemy zbierać wspomnienia pozwalające usprawniać zdolności Corvusa. Po drugie, pozostawiane przez niektórych pokonanych przeciwników odłamki pozwalają usprawniać bronie. W Thymesia możemy bowiem wykraść nieprzyjaciołom oręż, a następnie użyć go (jednorazowo) przeciwko nim. 

Konstrukcja świata jest nieliniowa. W odwiedzanych lokacjach znajdziemy różne ścieżki prowadzące do celu czy skróty ułatwiające podróżowanie. 

Wideo - Thymesia

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper