Bound

Bound

6,4
30 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Plastic Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
3.5 godzin
Premiery
Świat:
16.08.2016
Europa:
16.08.2016
Producent:
Plastic Studios
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
3.5 godzin
Premiery
Świat:
16.08.2016
Europa:
16.08.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Bound (PS4)
8.0
Recenzja: Bound (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Bound - opis gry

Bound to gra platformowa wyprodukowana przez polskie Plastic Studios i wydana przez Sony Computer Entertainment na PlayStation 4 w cyfrowej dystrybucji. Tytuł korzystał z gogli wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR.

Do gry wprowadza nas scena przedstawiająca ciężarną kobietę przebywającą na plaży. Posiada ona przy sobie zeszyt z dziecięcymi rysunkami, który w pewnym momencie zaczyna przeglądać. Po chwili przenosimy się w surrealistyczne miejsce wcielając się kobiecą postać poruszającą się z gracją baletnicy.

Głównym motywem gry jest podróż w przeszłość. Na końcu każdej planszy (jeden rysunek to jeden poziom) poznajemy wspomnienia bohaterki z dzieciństwa. Same levele są relatywnie krótkie i liniowe. Przechodząc je pokonujemy różne przeszkody i czasami rozwiązujemy także łamigłówki, przeważnie niezbyt wymagające, bowiem Bound to tytuł, który chce zafundować graczom przede wszystkim doznanie.

Gra jest bardzo krótka i można ją przejść w dwie, trzy godziny. Produkcja Plastic Studios oferuje jednak kilka atrakcji, które wydłużają żywotność. Po pierwsze, fabularna struktura Bound jest nieliniowa. Podejmując pewne decyzje wpływamy na bieg niektórych wydarzeń. Po drugie, twórcy przygotowali tryb z wyzwaniami (wyzwania ukrytych pokoi) i speedrun, który, jak sama nazwa wskazuje, pozwala nam spróbować przejść grę jak najszybciej to możliwe. Wymaga to dobrej znajomości poziomów, w tym poukrywanych tu i ówdzie ukrytych przejść.

Na marginesie warto dodać, że dostępny jest też Photo Mode pozwalający robić zdjęcia w trakcie rozgrywki (oferując przy tym więcej możliwości niż funkcja Share).

Wideo - Bound

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper