Soma Bringer

Soma Bringer

8,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

DS 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Monolith Soft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Liczba graczy:
1-3
Premiery
Świat:
28.02.2008
Producent:
Monolith Soft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Liczba graczy:
1-3
Premiery
Świat:
28.02.2008

Soma Bringer - opis gry

Soma Bringer to gra action RPG wyprodukowana przez Monolith Soft i wydana przez Nintendo na NDS w 2008 roku. Tytuł oficjalnie nie doczekał się lokalizacji, lecz istnieje jego fanowskie tłumaczenie.

Soma Bringer nazywane jest przez niektórych “japońskim Diablo” ze względu na hack’n’slashowy charakter rozgrywki. Gra pozwala nam się wcielić w jednego z siedmiu członków siódmej dywizji militarnej organizacji Pharzuph założonej z myślą o obronie ludzi przed tajemniczymi istotami zwanymi Visitors. Wraz z rozpoczęciem przygody wybieramy kim chcemy grać (postacie nie różnią się niczym poza statystykami) i jakiej broni będziemy używać (każda pochwalić się może unikalnym zestawem umiejętności). Po nabiciu nowego poziomu doświadczenia uzyskujemy punkty AP i CP, które możemy przeznaczyć kolejno na naukę nowych umiejętności i rozwój statystyk bohatera. Wyuczone umiejętności możemy z kolei podpiąć pod przyciski DS-a i przełączać się pomiędzy tak stworzonymi w trakcie walki ustawieniami zgodnie z zapotrzebowaniem na polu bitwy.

Scenariusz Soma Bringer został napisany przez Soraye Sage, która brała też udział przy produkcji Xenogears i serii Xenosaga a prywatnie jest żoną Tetsui Takahashiego, twórcy tych gier. O fabule można napisać głównie dobre rzeczy. W grze nie ma kogoś, kogo można by nazwać pełnoprawnym głównym bohaterem. Każdy członek Pharzuph posiada umiejętnie skonstruowaną osobowość, ma swoją przeszłość i poglądy na otaczającą rzeczywistość. Ciekawe jest również uniwersum - świat SB jest dość bogaty i pełny zagadek, np. jedną z nich jest wielki pierścień otaczający całą planetę, którego przeznaczenie poznamy w trakcie rozgrywki.

Soma Bringer może poszczycić się sporym replayability - po zakończeniu głównego wątku dochodzi ósma grywalna postać, możemy również zmierzyć się z nowymi dungeonami, w których głębiej poznamy naszych bohaterów. Gra planowana była jako seria, w której wyjaśnione zostaną wszystkie tajemnice uniwersum (jak choćby geneza człowieka), lecz po kilku latach od premiery nie zapowiada się na to, by powstał ciąg dalszy.

Wideo - Soma Bringer

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper