Deathsmiles I & II

Deathsmiles I & II

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.0
PS4 7.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Cave
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Kolekcje
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
16.12.2021
Producent:
Cave
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Kolekcje
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
16.12.2021

Deathsmiles I & II - opis gry

Deathsmiles I & II to kolekcja dwóch (ew. trzech w zależności od tego, jak liczyć) gier z serii Deathsmiles. Składanka ukazała się na konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch. Za jej produkcję odpowiadało studio Cave, a za wydanie City Connection.

Składanka Deathsmiles I & II zawiera:

Dalsza część tekstu pod wideo

Deathsmiles (wersje Arcade, 1.1 i Normal)

Akcja gry rozgrywa się w fantastycznym, zamieszkałym przez magiczne stworzenia wymiarze Silverado, do którego z niewyjaśnionych przyczyn trafia jedna po drugiej czwórka ludzkich dziewczynek. Wszystkie zostają wzięte pod opiekę Hrabii Diora, który uczy je technik magicznych i wciela do grupy czarodziejek zwanych Aniołami. Windia korzysta z magii wiatru, Casper z magii śmierci, Follet z magii ognia, a Rosa z magii duchów.

Każda z czterech grywalnych postaci, poza własnym rodzajem prowadzenia ognia, możliwością lokowania się na najbliższym przeciwniku oraz ograniczonym arsenałem bomb, posiada na stanie także własnego chowańca (familiar), który wspomaga ją własnymi wystrzeliwanymi pociskami. Każdy z pokonanych wrogów po zestrzeleniu upuszcza pewną liczbę czaszek, które po osiągnięciu liczby stu pozwolą nam na wejście w tryb wzmocnienia, podczas którego nasze pociski zadają zwiększone obrażenia, a te wystrzelone są odbijane z powrotem. Każda z plansz, jaką odwiedzimy (m.in. portowe miasto, mokradła, zaczarowany las) posiada kilka poziomów trudności zwanych "wersami", w których za każdym razem czeka na nas inny boss. Do każdej planszy można podejść w odpowiadającej nam kolejności - po jej zaliczeniu będziemy mogli dokonać wyboru co do dalszej ścieżki.

Autor: Daaku

Deathsmiles Mega Black Label

Mega Black Label to wersja gry z automatów, którą pierwotnie wydano w zaledwie 200 egzemplarzach. Oferuje ona nową grywalną postać (Sakurę), nową planszę i bardzo wysoki stopień trudności (Level 999). 

Deathsmiles II

Akcja rozgrywa się w krainie Gilverado. Zamieszkujące ją anioły organizują właśnie przygotowania do ich ulubionego święta z prawdziwego świata, czyli Bożego Narodzenia, gdy ze swojego więźnia uwalnia się Satan Claws. Antagonista zamierza rozprawić się z hrabią Diorem, swoim niegdysiejszym przeciwnikiem, co mu się udaje. Wykrada również spełniające życzenia nuty. W tej sytuacji jedyną siłą zdolną go powstrzymać są anioły, Supe i Lei.

Deathsmiles II to scrollowana strzelanina nie odbiegająca bardzo od klasyki gatunku. Do wyboru mamy dwie grywalne postacie (wspomniane wyżej Supe i Lei), a kampania składa się z pięciu plansz, które przechodzić można na kilku stopniach trudności.

Bohaterki dysponują ‘normalnymi’ atakami, a oprócz tego towarzyszą im chowańce, dzięki którym są w stanie eliminować nieprzyjaciół schowanych w głębi planszy (nie da się ich zaatakować normalnym sposobem). Jedną z nowości w ‘dwójce’ jest możliwość lockowania się na wielu przeciwnikach jednocześnie, choć konkretna liczba zależy od wskaźnika item count. Ten można nabić pruciem do wrogów z bliskich odległości, co zachęca do ryzykownego działania. Nadużywanie lockowania sprawia natomiast, że item counter spada, w związku z czym zasięg naszych ataków zostaje zredukowany.

Oprócz standardowej kampanii gra oferuje także Arrange Mode, gdzie mamy do czynienia ze zmienionym balansem i paroma innymi nowościami względem głównego trybu, multiplayer (kooperacja) dla dwóch osób oraz Tsukaima Race, minigrę, w której kierowany przez nas chowaniec pokonuje dwuwymiarowe labirynty. 

Wideo - Deathsmiles I & II

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper