Slice, Dice & Rice

Slice, Dice & Rice

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Dojo Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
27.04.2017
Europa:
27.04.2017
Producent:
Dojo Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
27.04.2017
Europa:
27.04.2017

Slice, Dice & Rice - opis gry

Slice, Dice & Rice to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez studio Dojo Games i wydana przez PlayWay S.A. Tytuł ukazał się na komputerach oraz PlayStation 4. Inspiracją dla twórców była seria Bushido Blade.

Rozgrywka - Slice, Dice & Rice

Slice, Dice & Rice to dwuwymiarowa bijatyka, która inspiruje się cenioną w latach 90. serią Bushido Blade i azjatycką kulturą/mitologią. Do wyboru mamy osiem grywalnych postaci - każda ze swoją historią, choć generalnie rzecz biorąc produkcja Dojo Games nie stawia szczególnego nacisku na fabułę (w odróżnieniu od niektórych współczesnych sobie bijatyk).

Podczas rozgrywki walczący posługują się bronią i, podobnie jak w Bushido Blade, nie ma tu pasków energii. W praniu wygląda to więc tak, że przeciwnika da się pokonać jednym celnym atakiem, i tak właśnie się zazwyczaj dzieje. Pojedynki, to znaczy jedna runda (wygrać należy cztery) w tej sytuacji trwają zwykle nie dłużej niż dwadzieścia sekund. Bardzo istotne jest umiejętne blokowanie, robienie uników i właściwy timing przy wyprowadzaniu ataków. Może się zdarzyć, że rywal przeżyje ofensywę, ale zraniony będzie mógł mniej, co odbije się między innymi na jego ruchach. Mniej istotne jest natomiast klecenie efekciarskich combosów, z czego słynie wiele innych gier z tego samego gatunku. Sterowanie jest generalnie proste, dzięki czemu wdrożyć się mogą osoby, które z bijatykami nie mają wiele wspólnego. Ogólnie rzecz biorąc wykonać tu możemy trzy rodzaje ataków.

Slice, Dice & Rice posiada dość standardowe jak na bijatykę warianty rozgrywki. Ten najważniejszy to tryb fabularny, w którym możemy zapoznać się z historiami ośmiu wspomnianych wojowników. Oprócz tego dostępny jest też multiplayer (tylko wariant lokalny) oraz Dojo, gdzie możemy w spokoju szlifować umiejętności.

Wideo - Slice, Dice & Rice

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper