Shu

Shu

6,8
4 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.0
NS -
PC 7.0
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Coatsink Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
04.10.2016
Europa:
04.10.2016
Producent:
Coatsink Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
04.10.2016
Europa:
04.10.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Shu (PS4)
7.0
Recenzja: Shu (PS4)
PS4

Shu - opis gry

Shu to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Coatsink Software. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita i Nintendo Switch. Wcześniej planowana była też wersja na PS3, lecz prace nad nią nie zostały dokończone.

Głównym bohaterem jest tytułowy Shu, mały ptak, w którego krainie dzieje się bardzo źle. Nawiedza ją bowiem apokaliptyczna Burza, która niszczy wszystko co napotka na swej drodze. Dziadek naszego podopiecznego postanawia zahamować jej pochód, by inni zdołali uciec. W tym czasie, korzystając z dogodniejszej sytuacji, Shu musi uciekać i dotrzeć do pewnej wieży wybudowanej dawno temu.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, produkcja Coatsink jest tradycyjną dwuwymiarową platformówką pozbawioną gimmicków - nasze zadanie sprowadza się po prostu do pokonywania kolejnych, coraz trudniejszych przeszkód. Główny bohater dysponuje zestawem dość zwyczajnych umiejętności, czyli bieganiem, skakaniem i szybowaniem, a ponadto może (a właściwie to musi) robić też użytek ze zdolności napotykanych po drodze NPC-ów. Te bywają różne: podwójny skok, spowalnianie czasu, latanie itd. Maksymalnie dwie postacie mogą towarzyszyć naszym zmaganiom. Wszystkich jest ich natomiast dziesięć.

Na przejście czeka tu pięć krain po trzy poziomy każda. Łącznie piętnaście poziomów. Dla osób, które chcą wycisnąć z gry więcej, przygotowano więcej atrakcji w postaci różnego rodzaju znajdziek, np. piskląt. Przypada ich sześć na level, czyli wszystkich jest łącznie dziewięćdziesiąt. Na uwagę zasługuje też tryb Time Trial, w którym próbujemy pokonać planszę w możliwie jak najkrótszym czasie. Dostępne są w nim sieciowe rankingi, do których trafiają najlepsze wyniki graczy z całego świata.

Wideo - Shu

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper