Dex

Dex

7,7
14 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.3
XONE 8.7
NS 7.0
PC 7.8
Wii U -
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Dreadlocks
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG,   Platformowa
Śr. czas:
18 godzin
Premiery
Świat:
08.07.2016
Europa:
08.07.2016
Producent:
Dreadlocks
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG,   Platformowa
Śr. czas:
18 godzin
Premiery
Świat:
08.07.2016
Europa:
08.07.2016

Dex - opis gry

Dex to dwuwymiarowa gra action-RPG wyprodukowana przez czeskie studio Dreadlocks i wydana przez Badland Games. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz na konsolach PlayStation 4 (w tym przypadku dostępna była wersja pudełkowa), PlayStation Vita, Wii U oraz Xbox One.

Akcja gry toczy się w dystopijnej przyszłości, w fikcyjnym mieście o nazwie Harbor Prime. Miasto to jest zarządzane przez organizację The Complex, w której skład wchodzą przedstawiciele wszechpotężnych korporacji. Dex to imię głównej bohaterki. Już na początku historii jest ona ścigana przez siepaczy The Complex, ale z odsieczą przychodzi jej haker Raycast. Jak się okazuje, Dex jest “fragmentem Kether”, potężnej sztucznej inteligencji stworzonej przez wspomnianą organizację i przez nią też odrzuconej po tym, jak wymknęła się spod kontroli. W obliczu tych informacji bohaterka postanawia przyłączyć się do ruchu oporu przeciwko totalitarnemu reżimowi.

Produkcja Dreadlocks jest dwuwymiarowa, ale świat jest dość rozległy, a jakby tego było mało także otwarty. W Harbor Prime znajdziemy rozmaite dzielnice - począwszy od tych elitarnych miejsc należących do bogatych, a skończywszy na slumsach. Podobnie jak w bardziej klasycznych grach RPG, także i tutaj napotykamy NPC-ów z którymi można konwersować i którzy mają dla nas niekiedy zadania do wykonania. Questy te da się przechodzić na różne sposoby poprzez podejmowanie decyzji w newralgicznych sytuacjach.

Za wykonywanie questów i eliminowanie nieprzyjaciół otrzymujemy doświadczenie, którym da się udoskonalać umiejętności bohaterki w czterech głównych dziedzinach - bitce, strzelaniu, otwieraniu zamków oraz hackowaniu. Na uwagę zasługuje zwłaszcza to ostatnie. Włamując się do komputerów możemy wykradać ważkie dane lub uszkadzać wrogo nastawione jednostki. W trakcie całego procesu przenosimy się do wirtualnej rzeczywistości, gdzie jesteśmy atakowani przez wirusy. Dex towarzyszy wówczas wskaźnik Focus, po którego utracie zaczyna ona tracić zdrowie w realu.

Umiejętności bohaterki wspomagają też tzw. augmenty.

Wideo - Dex

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper