Shovel Knight

Shovel Knight

8,1
56 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.8
PS4 8.0
XONE 9.0
Wii U 8.9
PS3 8.5
PS Vita 8.3
3DS 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Yacht Club Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
9 godzin
Premiery
Świat:
26.06.2014
Europa:
26.06.2014
Producent:
Yacht Club Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
9 godzin
Premiery
Świat:
26.06.2014
Europa:
26.06.2014

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Shovel Knight
8.5
Recenzja gry: Shovel Knight
PC
Pokaż kolejne recenzje

Shovel Knight - opis gry

Shovel Knight jest platformówka stworzoną przez Yacht Club Games. Tytuł charakteryzuje się 8-bitową grafiką, która przypominała klasyczne produkcje z czasów NES-a. Gra początkowo zadebiutowała na PC, Wii U i 3DSie, później pojawiła się też na innych sprzętach.

Shovel Knight jest jedną z gier, które zapoczątkowały modę na stylistykę retro wśród twórców indie. Produkcja Yacht Club Games pozwala nam się wcielić w tytułowego rycerza, którego charakterystyczną cechą jest jego broń, czyli łopata. Akcja rozgrywa się w fantastycznym świecie inspirowanym klasycznym fantasy. Główny bohater niegdyś podróżował po nim ze swoją ukochaną, Shield Knight, lecz po znalezieniu magicznego amuletu w Wieży Przeznaczenia ta straciła zmysły. Zrozpaczony rycerz udał się na emigrację wewnętrzną i zewnętrzną, a pod jego nieobecność władzę nad królestwem przejęła zła Czarodziejka. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka dość mocno przypomina NES-owe Duck Tales. Nasz podopieczny dysponuje swoją łopatą, którą atakuje przeciwników niczym mieczem, ale potrafi też na nim skakać jak Sknerus we wspomnianym klasyku Capcomu. Zadanie polega na przechodzeniu dwuwymiarowych poziomów z punktu A do punktu B, które wybieramy na mapie świata (jak w Super Mario World), a od czasu do czasu także na walce z bossami. 

Ważną rolę odgrywają znajdźki w postaci skarbów, za które możemy nabyć w wiosce rozmaite przydatne rzeczy, np. upgrade’y dla głównego bohatera (zwiększające maksymalną ilość zdrowia i magii) i jego broni. W trakcie przechodzenia standardowych leveli możemy się także natknąć na sprzedawcę oferującego towary w rodzaju rękawic będących w stanie niszczyć niektóre elementy otoczenia czy pocisków pozwalających atakować z większych odległości.

Po jednokrotnym przejściu gry odblokowujemy tryb New Game Plus, który podnosi poprzeczkę, jeśli chodzi o stopień trudności: przeciwnicy zadają większe obrażenia, a checkpointy są rzadsze.

Wideo - Shovel Knight

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper