Shmup Collection

Shmup Collection

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
Wii U -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Storybird
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Kolekcje
Premiery
Świat:
14.05.2020
Europa:
14.05.2020
Producent:
Storybird
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Kolekcje
Premiery
Świat:
14.05.2020
Europa:
14.05.2020

Shmup Collection - opis gry

Shmup Collection to składanka zawierająca trzy scrollowane strzelaniny (shmupy) studia Astro Port. Kolekcja ukazała się na konsoli Nintendo Switch oraz Wii U. Za jej wydanie odpowiadało Storybird.

Wydanie Shmup Collection oferuje trzy gry niezależnego studia Astro Port, które wcześniej ukazywały się na innych platformach.

Dalsza część tekstu pod wideo

W Armed Seven DX przejmujemy kontrolę nad latającym mechem. W grze na przejście czeka siedem plansz, w trakcie których zmagamy się ze (zdecydowanie) przeważającymi siłami wroga. Przed rozpoczęciem misji możemy zadecydować o uzbrojeniu maszyny (dobierając bronie, które najlepiej pasować będą do naszego stylu), zaś podczas zadymy zgarniamy dopałki pozwalające nam je usprawniać.

Druga gra, Satazius Next, to hołd złożony serii Gradius autorstwa Konami. Trafiamy w niej na daleką planetę Agano, gdzie jesteśmy zmuszeni odpierać ataki kosmicznych piratów, a w dalszej perspektywie uratować wszechświat. W odróżnieniu od wielu innych shmupów tutaj twórcy zrezygnowali z systemów power-upów. Zamiast tego wybieramy bronie, które następnie możemy usprawniać, podnosząc ich level.

Trzecim tytułem jest natomiast Wolflame, który inspiracje czerpie z serii Raiden. W przeciwieństwie do ww. gier tutaj mamy do czynienia z shmupem wertykalnym, a nie horyzontalnym, co oznacza, że ekran przesuwa się z góry na dół, a nie z lewej strony w prawą.

W przypadku każdej z trzech wspomnianych produkcji do wyboru mamy cztery stopnie trudności oraz różne opcje ustawień pozwalające dopasować rozgrywkę do preferencji grającego.  

Wideo - Shmup Collection

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper