Shinobido 2: Revenge of Zen

Shinobido 2: Revenge of Zen

6,4
9 oceny

Ocena wg platformy:

PS Vita 6.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Acquire
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
17.12.2011
Europa:
22.02.2012
Polska:
22.02.2012
Producent:
Acquire
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Skradanka
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
17.12.2011
Europa:
22.02.2012
Polska:
22.02.2012

Shinobido 2: Revenge of Zen - opis gry

Shinobido 2: Revenge of Zen to gra action-adventure z nacisiem na skradanie wyprodukowana przez studio Acquire i wydana w Europie przez Bandai Namco na PlayStation Vita. Tytuł był kontynuacją Shinobido: Way of the Ninja z PS2. Seria powszechnie uchodzi za duchowego spadkobiercę Tenchu.

Akcja toczy się pół roku po wydarzeniach ukazanych w pierwowzorze. W grze wcielamy się w postać tytułowego Zena, który trafia w sam środek konfliktu między trzema kandydatami do władzy w prowincji Utakata. Kierują nim jednak osobiste animozje - chce się zemścić na niejakim Shu, który nie tylko zabił jego narzeczoną, ale także zamierza otworzyć wrota piekieł.

W Shinobido 2 nasze zadanie polega na wykonywaniu różnych misji dla jednego z trzech pretendentów do władzy. Bywają one całkiem zróżnicowane (eskorta wozów ciągniętych przez woły, atak na nie, porywanie, ochrona konkretnych osób, eliminowanie celów itd, choć poza bossami nie znaczenia, którą stronę sporu wybierzemy. Nasze działania mają wpływ na to, co dzieje się w Utakace. Wykonanie jakiegoś zadania może wzmocnić jednego pretendenta, a drugiego osłabić. Zmienia to również ich stosunek do nas. W skrajnym przypadku można ich nawet zabić, ale konsekwencją takiego czynu jest wyschnięcie źródełka z misjami, bo te generowane są tutaj po części losowo.

Misje rozgrywają się na dużych, otwartych mapach. Odwiedzimy miasta, pałace, wioski, górskie regiony itd. Shinobido kładzie nacisk na skradanie, walka wręcz jest tu ostatecznością, zwłaszcza że Zen nie jest zbyt silny. W grze dodano system craftingu pozwalający tworzyć przedmioty, jak lecznicze mikstury pułapki w rodzaju zatrutej żywności, bomby czy miny (gotowce też jednak są dostępne). Nowy jest ponadto system rozwoju przywodzący na myśl tytuły RPG. Wykonanie misji pozwala nam zdobyć nie tylko kasę, ale też punkty doświadczenia, a te z kolei można przeznaczyć na rozwój niektórych parametrów głównego bohatera.

Shinobido 2, w odróżnieniu od poprzednika z PSP (“dwójka” jest w rzeczywistości trzecią częścią serii) nie posiada trybu multiplayer.

Wideo - Shinobido 2: Revenge of Zen

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper