Sherlock Holmes and The Mystery of the Frozen City

Sherlock Holmes and The Mystery of the Frozen City

7,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

3DS 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Frogwares
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
25.10.2012
Europa:
25.10.2012
Producent:
Frogwares
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa
Premiery
Świat:
25.10.2012
Europa:
25.10.2012

Sherlock Holmes and The Mystery of the Frozen City - opis gry

Sherlock Holmes and The Mystery of the Frozen City to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Frogwares i wydana przez Focus Home Interactive. Tytuł ukazał się tylko na 3DS-ie w 2012 roku.

Akcja dzieje się w Londynie. W brytyjskiej stolicy odbywają się właśnie eksperymenty urządzenia służącego do manipulowania pogodą. Niestety, sprawy szybko idą w niepożądanym kierunku. Kryształy, które służyły do stabilizowania działania maszyny, w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęły. Losy miasta, w którym zapanowała sroga zima, spadają w tej sytuacji na barki słynnego detektywa Sherlocka Holmesa oraz jego asystenta doktora Watsona.

Wydarzenia rozgrywają się w jednym miejscu - podczas naukowej ekspozycji (bowiem maszyna jest dziełem kilku naukowców). Historia podzielona jest na rozdziały, podczas których odwiedzimy różne sekcje owej wystawy próbując odnaleźć zaginione kryształy. Pomiędzy pomieszczeniami poruszamy się wybierając interesującą nas lokację z mapki.

W trakcie śledztwa wykonujemy rozmaite czynności. Musimy prowadzić konwersacje z innymi, którzy czasami mogą chcieć nas wyprowadzić w pole, zbieramy przedmioty, które mogą się przydać przy rozwiązywaniu zagadek, oraz uczestniczymy w minigrach. Tych jest łącznie ponad pięćdziesiąt. Niektóre mają charakter łamigłówki, niektóre bywają z kolei bardziej zręcznościowe. Często polegają one na przykład na dopasowaniu do siebie jakichś elementów. Sterować możemy przyciskami lub stylusem korzystając z funkcji ekranu dotykowego konsoli.

Wideo - Sherlock Holmes and The Mystery of the Frozen City

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper