Scurge: Hive

Scurge: Hive

8,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

DS 8.5
GBA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Orbital Media
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
31.10.2006
Europa:
03.11.2006
Producent:
Orbital Media
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
31.10.2006
Europa:
03.11.2006

Scurge: Hive - opis gry

Scurge: Hive to gra action-adventure wyprodukowana przez kanadyjskie studio Orbital Media i wydana przez SouthPeak Games. Tytuł ukazał się na przenośnych konsolach Nintendo - Game Boy Advance i DS.

Główną bohaterką gry jest Jenosa Arma, łowczyni głów, która zostaje wysłana na planetę Inos, gdzie prowadzone są badania nad obcą formą życia zwaną Scurge. A właściwie były prowadzone. Jak się bowiem okazuje, pasożyty Scurge są śmiertelnie niebezpieczne. Potrafią one przejąć kontrolę nie tylko nad innymi żywymi organizmami, ale nawet nad maszynami. Jenosa ma to szczęście, że chroni ją jej skafander, choć w rzeczywistości tylko spowalnia on to, co nieubłaganie ma nastąpić.

Gra pod niektórymi względami przypomina serię Metroid autorstwa Nintendo, nie tylko pod względem fabuły, choć wydarzenia przedstawia izometryczna kamera. Główna bohaterka dysponuje trzema broniami, które działają według zasad papier-nożyce-kamień. Innymi słowy, musimy znać słabości przeciwnika i używać konkretnych broni w najbardziej sprzyjających okolicznościach. Przeciwników także można podzielić na trzy rodzaje: mechanicznych, organicznych oraz zbudowanych z energii. W wielu sytuacjach nieprzyjaciele różnych typów atakują jednocześnie, co więcej, nie możemy się poruszać podczas strzelania.

Jenosa dysponuje także innymi przydatnymi przedmiotami, np. korzysta z linki z hakiem (potrafi też ‘normalnie’ skakać), co pozwala dostawać się w trudniej dostępne miejsca. Z czasem możemy zgarniać też upgrade’y zwiększające jej potencjał bojowy.

Podczas zmagań bohaterce cały czas grozi infekcja, o czym informuje specjalny wskaźnik. Naszym zadaniem jest utrzymywać ją w ryzach. Służy do tego aparatura, którą odnajdujemy w trakcie przygody (służy ona także do save’owania).

Wideo - Scurge: Hive

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper