God Eater 3

God Eater 3

8,1
7 oceny

Ocena wg platformy:

NS 9.0
PC 6.0
PS4 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Marvelous’ First Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
13.12.2018
Europa:
08.02.2019
Polska:
08.02.2019
Producent:
Marvelous’ First Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
13.12.2018
Europa:
08.02.2019
Polska:
08.02.2019

Recenzja redakcji

God Eater 3 - recenzja gry. Apokalipsa spełniona, ale bez rewelacji
Patryk Dzięglewicz

Patryk Dzięglewicz

7.0
God Eater 3 - recenzja gry. Apokalipsa spełniona, ale bez rewelacji
PC PS4

God Eater 3 - opis gry

God Eater 3 to gra action-RPG wyprodukowana przez Marvelous’ First Studio i wydana przez Bandai Namco Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz na PlayStation 4.

Akcja trzeciej części serii God Eater rozgrywa się dziesięć lat po wydarzeniach przedstawionych w God Eater 2: Rage Burst i skupia się na zupełnie nowej grupie bohaterów (twórcy tłumaczyli, że dzięki temu obniżono próg wejścia dla nowych osób, które nie muszą znać poprzedników). Założenia są podobne jak poprzednio: Ziemia została zdewastowana przez tajemnicze istoty zwane Aragami, które sieją spustoszenie pod niemal każdą szerokością geograficzną. Jedynymi osobami będącymi w stanie powstrzymać to zagrożenie God Eaterzy, ludzi obdarzeni zdolnością posługiwania się specjalnymi broniami, do których konstrukcji używa się “komórek wyroczni”. Pojawiają się jednak nowe problemy. Już nie tylko Aragami niszczą Ziemię, ale też tajemnicze cząsteczki przypominające popiół, które degradują środowisko, przy okazji czyniąc Aragami potężniejszymi. Ale mimo tych wszystkich nieszczęść ludzie nie pozostają całkowicie bezbronni. Pojawia się bowiem nowy ‘gatunek’ God Eaterów posiadających pewne cechy Aragami.

Dalsza część tekstu pod wideo

Trzon rozgrywki został podobny, choć pojawiło się też sporo nowych rozwiązań urozmaicających zmagania. Ogólnie rzecz biorąc, mamy tu do czynienia z grą przypominającą trochę popularną serię Monster Hunter. Podobnie jak poprzednie części, w God Eater 3 istnieje podział na misje, podczas których -- w skrócie -- polujemy na Aragami. Nasza postać (tworzymy ją sami) wraz z resztą swojego oddziału podróżuje po świecie, używając tzw. karawan, specjalnych pojazdów mogących podróżować po terenach zdewastowanych przez wspomniane cząsteczki. Początkowo nasze możliwości są skromne, ale wraz z postępami odblokowujemy nowe drogi.

System walki jest zręcznościowy i dodano do niego szereg nowych patentów. Wymienić w tym kontekście warto Burst Arts, specjalne techniki dostępne, jeśli wejdziemy w stan zwany Burst Mode, pluginy pozwalające usprawniać bronie, Acceleration Trigger (pasywny skill podnoszący potencjał bojowy postaci, jeśli zostaną spełnione konkretne warunki) czy Engage (system pozwalający czerpać korzyści, jeżeli w pobliżu znajduje się nasz towarzysz).

Gra posiada multiplayer dla maksymalnie ośmiu osób.

Wideo - God Eater 3

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper