Samurai Shodown V

Samurai Shodown V

7,1
8 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.1
XBOX -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Yuki Enterprise
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
29.07.2004
Europa:
26.05.2006
Producent:
Yuki Enterprise
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
29.07.2004
Europa:
26.05.2006

Samurai Shodown V - opis gry

Samurai Shodown V to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez Yuki Enterprise i wydana w Europie przez Ignition Entertainment. Tytuł pierwotnie ukazał się na automatach, a później został przeniesiony też na konsole Neo Geo, PlayStation 2 i Xbox.

Samurai Shodown V to prequel rozgrywający się przed wydarzeniami ukazanymi w poprzednich częściach (w Japonii gra miała podtytuł Zero). Generalnie fabuła sprowadza się do powstrzymania demonicznego generała Gaoh Kyougoku Hinowanokamiego, który przeprowadził w Japonii zamach stanu, ale w rzeczywistości z zachodniej wersji warstwę narracyjną usunięto. Do wyboru mamy łącznie ponad dwadzieścia postaci, większość to znajome twarze, ale paru zawodników (dziewięciu) jest też zupełnie nowych.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pomimo zmiany developera (SNK miała w swoim czasie poważne kłopoty finansowe) system walki nie uległ diametralnym zmianom wciąż bazując na sprawdzonych rozwiązaniach. Jeden przycisk odpowiada za słaby (szybki) atak, drugi za mocniejszy (wolniejszy), wciśnięcie obu odpala najsilniejszy, trzeci przycisk odpowiada za kopniak, a czwarty za jakąś defensywną umiejętność (uniki, odskoki, turlanie).

Gra promuje przemyślanie zachowanie, a nie mashowanie przycisków bez ładu i składu. Przykładem tego jest nowy wskaźnik Sword Gauge, który kurczy się z każdym zadanym ciosem. Czyli: każdy nasz kolejny atak jest słabszy od poprzedniego. Drugi nowy patent nosi nazwę Concentration One. Gdy zawodnik posiada niewiele energii może wejść w specjalny stan, który spowalnia czas i umożliwia zadawanie o wiele większych obrażeń.

Samurai Shodown V oferuje cztery warianty rozgrywki: Arcade, Practice, Time Attack oraz Versus. Oprócz tego dostępna jest również galeria.

Wideo - Samurai Shodown V

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper