Guilty Gear X2

Guilty Gear X2

7,3
12 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sammy Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
12.12.2002
Europa:
07.03.2003
Producent:
Sammy Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
12.12.2002
Europa:
07.03.2003

Guilty Gear X2 - opis gry

Guilty Gear X2 to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez Arc System Works i wydana w Europie przez Big Ben Interactive. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach, a następnie przeniesiono go na PlayStation 2. X2 to kontynuacja Guilty Gear X.

Guilty Gear X2 jest bezpośrednią kontynuacją poprzednich cześci serii. Ostatnim razem świat ledwo wykaraskał się po trwającej sto lat wojnie z bioorganicznymi istotami o nazwie Gears. Po kilku miesiącach pokoju specjalna instytucja o nazwie Post-War Administration Bureau wydaje rozkaz zniszczenia niedobitków wroga i wszystkich zdolnych używać energii qi. Ale poszukiwani nie mają zamiaru się ukrywać. Z drugiej strony bowiem niejaka I-No wszczyna konflikt próbując ratować “That Mana”, stwórcę Gears.

Podczas pojedynków cztery przyciski odpowiadają za cios pięścią, kopniak i dwa uderzenia bronią. Wykonywać możemy też taunty i rzuty. Zadawanie rywalowi obrażeń oraz poruszanie się w jego kierunku nabija wskaźnik Tension, natomiast zbieranie bęcków i wycofywanie się obniża jego poziom. Tension pozwala wejść w specjalny stan Super Mode, podczas którego nasz podopieczny może odpalać niedostępne w inny sposób techniki. Nowością jest drugi wskaźnik - Burst. Ten z kolei pozwala doprowadzić do eksplozji energii, która zdolna jest przerwać atak przeciwnika.

X2 posiada osiem wariantów rozgrywki. Jest to Arcade (seria pojedynków zakończona starciem z bossem), Survival (seria 500 walk), M.O.M. (wariacja Survivala, gdzie bardziej premiowane jest zdobywanie medali otrzymywanych za dobrze wykonane combosy), Mission Mode (50 wyzwań), Training (tryb treningowy pozwalający szlifować umiejętności), Story Mode (tryb fabularny, w którym zakończenie historii zależne jest od naszych decyzji i postawi podczas walk), Versus oraz galerie z ilustracjami, filmikami itd.

Wideo - Guilty Gear X2

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper