SaGa Frontier

SaGa Frontier

6,9
28 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 6.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square Co., Ltd.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
36 godzin
Premiery
Świat:
11.07.1997
Producent:
Square Co., Ltd.
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
36 godzin
Premiery
Świat:
11.07.1997

SaGa Frontier - opis gry

SaGa Frontier jest grą RPG wyprodukowaną i wydaną przez Squaresoft w 1997 roku na PlayStation. Produkcja ta stanowi siódmą odsłonę popularnej zwłaszcza w Japonii serii SaGa.

Podobnie jak inne gry spod tego samego szyldu SaGa Frontier daje graczowi duże poczucie swobody. Akcja dzieje się w uniwersum zwanym The Regions, układzie słonecznym, który składa się z planet (o różnym stopniu zaawansowania cywilizacyjnego), pomiędzy którymi można podróżować regularnie kursującymi statkami. Gracz wciela się w jedną z siedmiu postaci, z których każda ma inne cele. Ich historie rozwijają się w zależności od opcji dialogowych jakie wybierzemy, od wydarzeń jakie miały miejsce i od tego kogo mamy w drużynie. Ponadto już od samego początku możemy podróżować tam, gdzie tylko dusza zapragnie, co przy odrobinie szczęścia pozwoli się natknąć na innych protagonistów.

W SaGa Frontier zaimplementowano dość standardowy system walki. Pojedynki są turowe, a grając mamy do dyspozycji szeroki wachlarz broni i umiejętności (istnieją nawet ataki łączone), których nasi podopieczni wyuczają się albo podczas starć, albo kupując je w sklepach. Gdy wygrywają, rosną natomiast ich statystyki, co przypomina rozwiązanie znane z Final Fantasy II (obie gry reżyserowała zresztą ta sama osoba). Będąc przy tym warto dodać, że The Regions zamieszkują różne rasy, które wykazują się różnymi cechami. Potwory nie mogą np. wyekwipować żadnej broni, z kolei Mecs (roboty) są w stanie dodawać części, które poszerzają ich zdolności.

SaGa Frontier oceniana była różnie. Np. czytelnicy japońskiego tygodnika Famitsu umieścili ją w 2000 roku na 18. miejscu na liście najlepszych gier z PlayStation. Pozytywnie oceniano system walki i fabułę, różne opinie krążyły jednak na temat nieliniowej rozgrywki. Chwalono jej założenia i ambicje twórców, z drugiej strony podkreślano, iż łatwo można było się pogubić tracąc z oczu cel wyprawy.

Wideo - SaGa Frontier

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper