Rumble Racing

Rumble Racing

6,8
10 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Electronic Arts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.04.2001
Europa:
01.06.2001
Producent:
Electronic Arts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.04.2001
Europa:
01.06.2001

Rumble Racing - opis gry

Rumble Racing to gra wyścigowa wyprodukowana i wydana przez firmę Electronic Arts. Tytuł ukazał się wyłącznie na PlayStation 2. Jego twórcy inspirowali się grą NASCAR Rumble z pierwszej konsoli Sony.

Rumble Racing to wyścigi czysto zręcznościowe, których twórcy nie zaprzątali sobie zbytnio głowy odwzorowywaniem rzeczywistości. Model jazdy został obmyślany przede wszystkim tak, aby dawać radochę z jazdy. Długie poślizgi, wielkie prędkości i efekciarskie sztuczki obecne w produkcji Electronic Arts to arcade pełną gębą bez żadnych kompromisów.

 

Wyścigi odbywają się z udziałem ośmiu zawodników. Do dyspozycji mamy ponad trzydzieści samochodów - wprawdzie nielicencjonowanych, ale bazujących na modelach występujących w rzeczywistości. Dzielą się one na trzy kategorie - Rookie, Pro oraz Elite. Każda kolejna to lepsza wersja rozwijająca większe prędkości i różniąca się wyglądem.

 

Wzorem chociażby kart racerów na trasach pojawiają się power-upy pomagające w rywalizacji. Co ciekawe, to jaki otrzymamy zależy od zajmowanej pozycji. Jeśli będziemy wlec się pod koniec stawki, dostaniemy tzw. twistera, który pozwoli podgonić rywali. Natomiast jadąc na pierwszym miejscu zgarniemy np. boosta dającego dodatkowego kopa samochodowi lub plamę oleju mogącą powstrzymać pościg.

 

Na torach znajdują się różne skróty poukrywane w mniej lub bardziej wymyślnych miejscach a także skocznie pozwalające wykonywać ewolucje. Im bardziej efekciarska, tym więcej punktów otrzymujemy, a im więcej punktów - tym więcej nitro.

 

Gra posiada cztery tryby rozgrywki: Single Race (pojedynczy wyścig), Championship (mistrzostwa), 1-on-1 Showdown (wyścig jeden na jednego) oraz Stunt Challenge (pojedynek na ewolucje).

Wideo - Rumble Racing

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper