Ronaldo V-Football

Ronaldo V-Football

5,1
9 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 5.1
GBC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
PAM Development
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
20.05.2000
Europa:
20.05.2000
Producent:
PAM Development
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
20.05.2000
Europa:
20.05.2000

Ronaldo V-Football - opis gry

Ronaldo V-Football to gra sportowa traktująca o piłce nożnej wyprodukowana przez studio PAM Development za sprawą Infogrames. Tytuł pojawił się w 2000 roku na pierwsze PlayStation oraz Game Boya Color. Gra powstała przy współpracy z Ronaldo, w tamtych czasie jednym z najbardziej znanych piłkarzy na świecie.

Gra oferuje nam pięć trybów rozgrywki. Są to kolejno: Exhibition (szybki mecz, który po podłączeniu multitapa pozwala na multiplayerowe potyczki we czterech graczy), Arcade Cup (puchar w formule knockout, gdzie w momencie niepowodzenia możemy skorzystać z trzech kontynuacji), Endurance (startujemy z dołu tabeli, by piąć się ku górze w lidze składającej się z pięciu dywizji), Tournaments (Puchary i Ligi kontynentalne, z możliwością stworzenia własnych rozgrywek), oraz tytułowy V-Fototball Cup (odpowiednik Mistrzostw Świata). Za ukończenie ostatnich czterech trybów odblokowujemy nowe drużyny.
 
Zespołów łącznie jest 64, większość posiada wykupioną licencję na stroje i nazwiska, choć się wyjątki jak chociażby reprezentacja Niemiec. Oprócz tego dostępnych jest także piętnaście stadionów (niektóre oparte na prawdziwych obiektach). nie zabrakło też ustawień pozwalających zagrać mecz za dnia, w nocy, a także zmiennych warunków pogodowych jak deszcz czy mgła. Gra była jednak swego czasu krytykowana za słabych bramkarzy, mało realistyczne strzały oraz słabą animację piłkarzy. 
 
Gameplay skupia się głównie na wykorzystaniu czterech przycisków: trójkąta (sprint), krzyżyka (podania po ziemi i odbiór piłki w defensywie), kwadratu (loby, wrzutki piłki górą oraz silne ataki w obronie) oraz kółka (strzały i wślizgi). Ponadto spusty umożliwiają bardziej skomplikowane zagrania, jak chociażby podania one-two. Gracze dostają trzy konfiguracje pada, w tym jedno odpowiadające serii ISS Pro. W kwestii taktycznej gra pozwala na wybór kilku strategii oraz ustalenia takich szczegółów jak liczba graczy w murze czy zabawę z linią decydującą o pozycji spalonej. Jednym z charakterystycznych elementów oprawy są race rzucane przez kibiców wzdłuż linii bramkowych, co w połączeniu z niezłymi przyśpiewkami i brazylijskim komentarzem buduje atmosferę piłkarskiego święta.  Głównym utworem, który pojawia się w menu jest kawałek "Samba de Janeiro".

Wideo - Ronaldo V-Football

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper