Romancing SaGa 3

Romancing SaGa 3

8,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

SNES 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
11.11.1995
Producent:
Square
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
11.11.1995

Romancing SaGa 3 - opis gry

Romancing SaGa 3 to japońska gra RPG wyprodukowana i wydana przez Square na Super Nintendo. Pomimo numeracji gra nie kontynuuje wątków poprzednich dwóch odsłon, przedstawiając ponownie nowych bohaterów i świeże elementy rozgrywki. Tytuł oficjalnie nie ukazał się poza Japonią, ale istnieje jego fanowskie tłumaczenie.

W świecie gry raz na trzysta lat dochodzi do fenomenu zwanego Death Eclipse, który zabija wszystkie żywe istoty. Z jednym wyjątkiem - wybranego przez los dziecka. Przy poprzednich cyklach bywało różnie, jedno dziecko stawało się siejącym terror demonem, inne dobrodusznym królem. Pytanie, kim będzie kolejny ocalały?

Do wyboru mamy osiem postaci, których drogi przecinają się w trakcie głównego wątku fabularnego, oraz wiele pobocznych - mniej lub bardziej dziwnych. Jeśli chodzi o podstawy, to nie zmieniły się one wiele. W grze nie ma tradycyjnego systemu rozwoju - statystyki rosną w zależności od tego, jakie czynności podejmujemy w trakcie pojedynków. Z części drugiej wracają tzw. punkty życia (LP) - spadają one ilekroć któryś z naszych podopiecznych straci wszystkie HP. Gdy LP spadną do zera, dana postać odchodzi z ekipy, ale możemy ją zwerbować ponownie. Wyjątek dotyczy tylko [wybranego] głównego bohatera - u niego to samo kończy się napisem “game over” i potrzebą załadowania ostatniego save’a.

Oprócz podbijania statystyk nasze postacie mogą wyuczać się nowych umiejętności (zwanych spark), a także sposobów, jak unikać niektórych ataków. Pojawia się też Commander Mode, który umożliwia nabywanie specjalnych technik odpalanych przez więcej niż jednego podopiecznego. Warunek jest jednak taki, że główny bohater musi zniknąć z podstawowego składu.

Wybierając jedną z postaci (Mikhail) przyjdzie nam wziąć udział w minigierce polegającej na dowodzeniu grupą żołnierzy. Wydając im rozmaite komendy (natarcie, obrona, zwiększenie morale itd. itp.) musimy przebić się przez oddziały nieprzyjaciela z jednego końca planszy na drugi.

Wideo - Romancing SaGa 3

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych