Seiken Densetsu 3

Seiken Densetsu 3

8,0
10 oceny

Ocena wg platformy:

SNES 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.09.1995
Producent:
Square
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
40 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.09.1995

Seiken Densetsu 3 - opis gry

Seiken Densetsu 3 to gra action-RPG wyprodukowana i wydana przez Square na Super Nintendo. Była to trzecia część serii Mana i według wielu - najlepsza. SD3 nie ukazało się oficjalnie poza Japonią, choć gracze chcący się z tym tytułem zaznajomić mogą skorzystać z fanowskiego tłumaczenia.

Akcja toczy się w tym samym świecie co dwie poprzednie części. Historia rozpoczyna się w momencie, gdy źródła many, służącej w tym uniwersum jako energia, zaczynają się kurczyć. Jakby tego była mało, ludzie bezustannie z sobą wojują i chcą odnaleźć magiczne kamienie, w których zaklęte zostało osiem bestii. Gracz przed rozpoczęciem rozgrywki wybiera jedną z sześciu postaci - każda posiada inną historię i zamieszkuje w innej części świata, ale ich zmagania spaja wspólny mianownik.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gameplay przypomina ten z Secret of Mana, choć zaszło w nim kilka ciekawych zmian. Jeśli chodzi o podstawy, system walki bazuje na tym z poprzedniej części. Starcia toczą się tutaj w czasie rzeczywistym bez przenoszenia nas na specjalnie wydzielony obszar, nasi podopieczni mogą używać różnego ekwipunku, czarów i przedmiotów. Do dyspozycji mamy również techniki specjalne, które jesteśmy w stanie odpalić gdy napełniony zostanie odpowiadający za nie wskaźnik. W stylu innych produkcji RPG postacie nabywają punkty doświadczenia pozwalające rozwijać potencjał bojowy i, co ciekawe, gra daje nam pewną swobodę w wyborze ścieżki tegoż rozwoju. Po nabiciu odpowiedniej ilości poziomów doświadczenia decydujemy, co wybrać - klasę związaną ze “Światłem” czy “Mrokiem”. Wybór wpływa na wachlarz umiejętności oraz parametry.

Twórcy wprowadzili ciekawe rozwiązanie z upływającym czasem. Tydzień składa się w SD3 z siedmiu dni, a do tego dochodzą jeszcze zmienne ich pory. Oczywiście system ten nie jest tylko dla picu i wpływa w znaczący sposób na rozgrywkę. W zależności od dnia wzrasta siła czarów opartych na jakimś żywiole/elemencie. Więcej - niektóre rzeczy dostępne są tylko o konkretnej porze dnia, np. kupcy mogą sprzedawać wówczas rzadkie przedmioty, pojawiają się inne rodzaje potworów, a jeden z bohaterów, Kevin, zmienia się po zmroku w wilkołaka. Jeśli chcemy przyspieszyć bieg czasu, możemy udać się do hotelu/gospody, choć generalnie czas płynie dość szybko.

Jako ciekawostkę warto podać informację, iż wydane na NDS-a Heroes of Mana to prequel Seiken Densetsu 3 rozgrywający się kilkanaście lat wcześniej. Gra, to już na marginesie, nie zdobyła jednak takiego samego uznania w oczach fanów serii.

Wideo - Seiken Densetsu 3

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper