Revita

Revita

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
BenStar
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa,   Roguelike
Premiery
Świat:
21.04.2022
Europa:
21.04.2022
Producent:
BenStar
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa,   Roguelike
Premiery
Świat:
21.04.2022
Europa:
21.04.2022

Revita - opis gry

Revita to dwuwymiarowa platformówka z elementami roguelike wyprodukowana przez BenStar i wydana przez Dear Villagers. Tytuł ukazał się na PC.

Fabuła - Revita

Produkcję BenStar cechuje minimalistyczny styl narracji. Głównym bohaterem jest bezimienny chłopiec, który budzi się na tajemniczej stacji metra. Jego zadaniem jest dowiedzieć się prawdy o swoim położeniu. W tym celu musi dotrzeć na szczyt ostatniej wieży zegarowej, po drodze odwiedzając szereg pomniejszych wież, z których każda liczy po kilka pięter.

Rozgrywka - Revita

Revita to dwuwymiarowa platformówka, w której zaimplementowano kilka oryginalnych patentów urozmaicających gatunkową formułę. Nasz podopieczny potrafi biegać (korzystać z dasha), skakać i korzystać z broni wystrzeliwujące pociski. Stopień trudności jest tu stosunkowo wysoki, plansze często pełne są przeciwników i różnych innych przeszkód, których omijanie może nie był łatwe. Oryginalnym rozwiązaniem jest zastosowanie zdrowia jako waluty. Im więcej go poświęcimy, tym lepsze przedmioty/dopałki możemy otrzymać. Zdrowie można zregenerować nabijając wskaźnik Soul Meter, do czego potrzebujemy dusz pozostawianych przez pokonanych nieprzyjaciół.

W grze, jak wspomniano na wstępie, zaimplementowano elementy roguelike. Śmierć oznacza cofnięcie do początku, lecz z czasem zyskujemy rozmaite usprawnienia ułatwiające kolejne podejścia, np. relikty o różnorakich właściwościach. 

Lokacje są tutaj generowane proceduralnie, co oznacza, iż przy następnej sesji mamy do czynienia z innym układem pomieszczeń.

Wideo - Revita

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper