Neon Abyss

Neon Abyss

8,5
8 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 8.7
PS4 8.0
XONE 8.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Veewo Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Roguelike
Premiery
Świat:
14.07.2020
Europa:
14.07.2020
Producent:
Veewo Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Roguelike
Premiery
Świat:
14.07.2020
Europa:
14.07.2020

Neon Abyss - opis gry

Neon Abyss to dwuwymiarowa gra akcji w konwencji run and gun wyprodukowana przez studio Veewo Games i wydana przez Team 17. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Fabuła - Neon Abyss

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Veewo Games nie stawia szczególnego nacisku na fabułę. Zadaniem głównego bohatera jest dokonanie zemsty po tym, jak organizacja zwana Titan Group zamordowała z zimną krwią członków jego rodziny. Od tajemniczego dobrze ubranego jegomościa otrzymuje on propozycję przystąpienia do Grim Squad - oddziału przeczesującego tytułowy dungeon. To w nim czyhają na niego tytani, sprawcy rzeczonego nieszczęścia.

Rozgrywka - Neon Abyss

Neon Abyss to dungeon crawler inspirowany takimi grami jak The Binding of Isaac, Metal Slug czy Contra. Nasza postać rozpoczyna ze skromnym pistoletem, lecz wraz z postępami odnajduje coraz lepsze i bardziej śmiercionośne pukawki. Broni jest sporo, a każda z nich posiada swoje właściwości czy perki, dzięki czemu możemy wybrać coś, co najlepiej pasuje do naszego stylu gry. Oprócz tego pozyskuje też inne rodzaje ekwipunku wpływającego na zdolności podopiecznego. Mogą one oferować różne ciekawe buffy, np. podnosić siłę ataków lub umożliwić latanie. Buffy da się ze sobą łączyć, co doprowadza do powstania “synergii”. Nie każde połączenie przynosi jednak idealne rezultaty. Dla przykładu eksplodujące pociski stanowią poważne zagrożenie dla naszej postaci, jeśli ta znajdzie się zbyt blisko wybuchu.

Gra posiada elementy roguelike. Po pierwsze, kolejne pomieszczenia dungeonu są generowane proceduralnie. Po drugie, w razie wpadki wracamy do punktu wyjścia - baru Neon Abyss będącego tutejszą bazą wypadową. 

W eksploracji dungeonu mogą pomocą służą inni. Pomocnicy dołączają do nas po znalezieniu specjalnych jaj.

Co warto dodać, zabawa nie sprowadza się do przeczesywania lochu. Oprócz tego standardową rozgrywkę urozmaica szereg minigier.

Wideo - Neon Abyss

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper