Resident Evil: Chronicles HD Collection

Resident Evil: Chronicles HD Collection

7,4
30 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom / Cavia
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Horror,   PS Move,   Kolekcje
Śr. czas:
15.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.06.2012
Europa:
27.06.2012
Producent:
Capcom / Cavia
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Horror,   PS Move,   Kolekcje
Śr. czas:
15.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
26.06.2012
Europa:
27.06.2012

Resident Evil: Chronicles HD Collection - opis gry

Resident Evil: Chronicles HD Collection to zestaw dwóch gier z serii Resident Evil z gatunku rail-shooter (strzelanina na szynach) wydany na PlayStation 3. W skład Chronicles HD Collection wchodzą dwa tytuły wydane wcześniej na konsolę Wii:Resident Evil: The Umbrella Chronicles oraz Resident Evil: The Darkside Chronicles . Za obie gry odpowiada Capcom, które współtworzyło je wraz z innym japońskim deweloperem - Cavia.

Jak wskazuje sam tytuł, Chronicles HD Collection to nic innego jak kronikarskie streszczenie fabuły serii, obejmujące wydarzenia od Resident Evil 0 do części czwartej. The Umbrella Chronicles stanowi przekrój przez Zero, „jedynkę” oraz RE 3: Nemesis. Druga gra z zestawu streszcza historię zawartą w RE 2 i Code Veronica X, a narracyjną klamrą spinającą obie części jest Operation Javier, będące prologiem do Resident Evil 4. Co warte odnotowania, Kroniki Umbrelii zawierają w sobie ukryte scenariusze, dzięki którym gracze mogą po raz pierwszy zobaczyć wydarzenia, jakich nie doświadczyli w oryginałach, jak np. okoliczności ucieczki rannej Ady Wong z Raccoon City.

Dalsza część tekstu pod wideo

Oba Residenty to „shootery na szynach”, w których postać porusza się z góry wytyczonym szlakiem, a zadaniem gracza jest strzelać do wszystkiego, co się rusza. Oprócz standardowego mięsa armatniego, twórcy zadbali o liczne walki z bossami, z których każda opatrzona jest sekwencjami Quck Time Events. Oprócz tego, zadaniem gracza jest niszczyć przedmioty, w których poukrywano amunicję, rośliny lecznicze czy dokumenty korporacji Umbrella. Rozbudowana sekcja bonusowa oraz liczne sekrety zachęcają do masterowania wyników i wielokrotnego przechodzenia obu produkcji. Gry tworzono z myślą o kontrolerze PS Move, który jest zdecydowanie najwygodniejszy i najbardziej precyzyjny, jednak posiadanie Move’a nie jest obligatoryjne. Deweloper umożliwił sterowanie za pomocą zwykłego pada do PS3, który w praniu również sprawdza się nieźle.

Graficznie oba tytuły różnią się od siebie i zdecydowanie lepsze wrażenie sprawia The Darside Chronicles, które jest o dwa lata młodsze od swojego poprzednika. W The Umbrella Chronicles dominują ciemne miejscówki o nie najlepszych teksturach, za to druga gra w zestawie napędzana jest silnikiem MT Framework, na którym działa większość gier Capcomu. Ścieżka dźwiękowa z obu produkji pełna jest przearanżowanych utwórów znanych z oryginałów, jak również zupełnie nowych kawałków. Ozdobą RE: The Darkside Chronicles jest wokal pt. „Sleeping Beauty”.

Wideo - Resident Evil: Chronicles HD Collection

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper