Rebel Galaxy

Rebel Galaxy

6,5
11 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
PS4 6.3
XONE 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Double Damage Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Otwarty świat,   RPG akcji
Premiery
Świat:
20.10.2015
Europa:
20.10.2015
Producent:
Double Damage Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Otwarty świat,   RPG akcji
Premiery
Świat:
20.10.2015
Europa:
20.10.2015

Recenzja redakcji

Recenzja: Rebel Galaxy (PS4)
6.5
Recenzja: Rebel Galaxy (PS4)
PS4

Rebel Galaxy - opis gry

Rebel Galaxy to symulator kosmiczny wyprodukowany i wydany przez niezależne Double Damage Games (założone m.in. przez jednego z twórców serii Diablo). Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach osobistych, a później został też przeniesiony na konsole - PlayStation 4 i Xbox One.

W grze, ogólnie rzecz biorąc, wcielamy się w pilota statku kosmicznego, który podróżuje w interesach po przepastnej przestrzeni kosmicznej (generowanej proceduralnie). Generalnie schemat działania wygląda tak, że otrzymujemy zlecenie od klienta. To zlecenie zwykle można wykonać w więcej niż jeden sposób. Dla przykładu ktoś może poprosić nas o zdobycie pewnego minerału. Już na wstępie mamy dwie możliwości - albo znaleźć asteroidy, które będzie można eksploatować, albo znaleźć kogoś, kto sprzeda nam co trzeba. W tym drugim przypadku przed nami pojawia się następna decyzja do podjęcia - zgodzić się na zaproponowaną cenę, czy odebrać przedmiot siłą. Innymi słowy, liczy się ostateczny efekt, a nie metoda. Misje bywają przy tym różne i generalnie można podzielić je na te obowiązkowe i opcjonalne, które znajdujemy podróżując po rozmaitych zakątkach kosmosu. Gra daje sporo swobody w kwestii wyboru ‘zawodu’. Parać się można handlem, piractwem, spekulacją, polowaniem na kosmicznych zakapiorów itd. itp.

Podczas starć operujemy głównie działami zamontowanymi po bokach pojazdu, co wymaga nieco wprawy. Po drugie, my sami możemy się poruszać tylko po dwuwymiarowej przestrzeni, z kolei przeciwnicy mogą atakować z każdej strony (tj. także z góry i z dołu). Statek da się rozbudowywać przy pomocy nowych części, np. broni i osłon.

Gra nie posiada trybu multiplayer.

Wideo - Rebel Galaxy

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper