Ragnarok Odyssey

Ragnarok Odyssey

6,0
11 oceny

Ocena wg platformy:

PS Vita 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Game Arts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
02.02.2012
Europa:
20.02.2013
Producent:
Game Arts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
02.02.2012
Europa:
20.02.2013

Recenzja redakcji

Recenzja: Ragnarok Odyssey (PSV)
6.5
Recenzja: Ragnarok Odyssey (PSV)

Ragnarok Odyssey - opis gry

Ragnarok Odyssey to reprezentant gatunku Action RPG, któremu najbliżej do serii Monster Hunter. Stworzeniem gry zajęło się studio Game Arts, a jej premiera odbyła się w 2012 roku. Był to jeden z japońskich tytułów startowych dla PlayStation Vita - wersja przeznaczona na europejski rynek zadebiutowała jednak ponad rok po japońskiej edycji i jest dostępna wyłącznie w dystrybucji cyfrowej.

Gracze wcielają się tutaj w najemnika, któremu niestraszne są żadne, zlecane przez osoby trzecie, zadania. Rozgrywkę rozpoczynamy od wyboru wyglądu i klasy postaci - od tej drugiej zależy przede wszystkim oręż z jakim przyjdzie nam rozpocząć przygodę. Do naszej dyspozycji oddano takie klasy jak: Sword Warrior, Hammersmith, Mage, Assassin, Hunter oraz Cleric. Każda z nich różni się przede wszystkim umiejętnościami, lecz niezależnie od tego wszystkie mogą okazać się potrzebne na placu boju (w trakcie rozgrywki istnieje jednak możliwość zmiany profesji w dowolnym momencie). Rozwój naszego podopiecznego odbywa się tutaj wyłącznie przy pomocy ekwipunku - nie zaimplementowano bowiem żadnego systemu poziomów doświadczenia. Nowy oręż zdobywamy zarówno poprzez zbieractwo, jak i własnoręczne wykonywanie nowych elementów uzbrojenia. Co ciekawe, ekwipunek możemy ulepszać przy pomocy specjalnych kart, które zwiększają parametry konkretnych przedmiotów. Te możemy zarówno kupować w sklepach, jak i odnajdywać przy zwłokach pokonanych przeciwników.

 

Zlecane nam zadania dzielą się na dwie kategorie. W pierwszych naszym celem jest zdobycie konkretnego przedmiotu, podczas gdy w drugim musimy oddać się eliminowaniu wyznaczonych przeciwników. Akcja rozgrywa się w tym samym uniwersum, w którym dzieją się wydarzenia opowiedziane w Ragnarok Online (popularnej grze MMORPG). Całość inspirowana jest mitologią nordycką, dlatego na naszej drodze stają nie tylko standardowi przeciwnicy, lecz także nieporównywalnie większe okazy, których pokonanie wymaga znacznie większego zaangażowania.

Wideo - Ragnarok Odyssey

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper