RICO

RICO

6,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS 3.0
PC 8.0
PS4 7.0
XONE 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ground Shatter
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Roguelike
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
12.03.2019
Europa:
12.03.2019
Polska:
12.03.2019
Producent:
Ground Shatter
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Roguelike
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
12.03.2019
Europa:
12.03.2019
Polska:
12.03.2019

RICO - opis gry

RICO to strzelania FPP z generowaną proceduralnie zawartością wyprodukowana przez niezależne studio Ground Shatter i wydana przez Rising Star Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

W produkcji Ground Shatter wcielamy się w członka policyjnego oddziału walczącego ze zorganizowaną przestępczością. Nie stawia ona jednak zbyt dużego nacisku na fabułę, która ma tutaj charakter raczej pretekstowy. Otóż w życie weszło nowe prawo, które pozwala funkcjonariuszom różnych służb najeżdżać kryjówki przestępców. My oczywiście w tych akcjach uczestniczymy.

RICO to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby. W trakcie zmagań wpadamy do kryjówek najróżniejszych organizacji przestępczych, eliminując bandziorów i wkładając kij w szprychy ich przestępczej działalności. Co należy podkreślić, zawartość gry generowana jest proceduralnie. Dotyczy to nie tylko pomieszczeń w lokacjach, które odwiedzamy, ale też spraw, jakich możemy się podjąć. Do dyspozycji mamy różne rodzaje broni, a przy otwieraniu drzwi (a konkretnie ich wyważaniu kopem) jesteśmy w stanie spowolnić czas, co przydaje się w wielu (zwłaszcza gorących) sytuacjach.

Zabijanie opornych oprychów nie jest oczywiście jedyną czynnością, jakiej się podejmujemy. Gra stawia przed nam rozmaite wytyczne: zdobywanie dowodów, rozbrajanie bomb, niszczenie wskazanych celów itd. Za realizację tych zadań jesteśmy wynagradzani, co pozwala nam odblokowywać nowe bronie lub upgrade’y dla postaci. Warto wszak wspomnieć, że w grze zaimplementowano elementy roguelike. W praniu wygląda to więc tak, że w razie wpadki tracimy uprzednio zdobyte dobra.

RICO posiada tryb multiplayer. Dwie osoby mogą ze sobą kooperować razem zaliczając kolejne sprawy. Twórcy zaimplementowali także sieciowe rankingi z najlepszymi wynikami graczy z całego świata.

Wideo - RICO

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper