Project Zero III: The Tormented

Project Zero III: The Tormented

8,1
35 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 8.0
PS2 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tecmo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
28.07.2005
Europa:
24.02.2006
Polska:
14.04.2006
Producent:
Tecmo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
28.07.2005
Europa:
24.02.2006
Polska:
14.04.2006

Project Zero III: The Tormented - opis gry

Project Zero III: The Tormented to gra typu survival horror wyprodukowana przez Tecmo. W przeciwieństwie do poprzednich części, “trójka” ukazała się tylko na PlayStation 2. Cechą wyróżniającą serię jest walka z duchami za pomocą starego aparatu fotograficznego.

The Tormented nawiązuje do wątków z części pierwszej i drugiej. W grze pojawiają się postacie nowe oraz znane już fanom cyklu. Nowa jest np. główna bohaterka, Rei Kurosawa, której mąż zginął gdy kierowała samochodem. Rei jest fotografem i jakiś czas to tym tragicznym zdarzeniu otrzymuje zlecenie, by udać się do opuszczonej rezydencji Kuze. Ku swojemu wielkiemu zaskoczeniu na wywołanych później zdjęciach odkrywa wizerunek zmarłego męża, co daje początek jej historii pełnej paranormalnych wątków.

Rei używa do samoobrony starego aparatu Camera Obscura, który, podobnie jak broń palna z innych gier gatunku, potrzebuje “amunicji” w postaci filmu. Za pokonywanie duchów otrzymuje punkty używane do rozwijania funkcjonalności aparatu. W grze występują różne rodzaje straszydeł. Przeważnie nastawione są one wrogo, ale napotkać możemy także sprzymierzeńców.

Historię Project Zero III podzielono na rozdziały zwane “Hours”, te podzielono z kolei jeszcze na odmienne pory dnia. I tak gdy Rei nie śpi może poruszać się po swoim domu, nawiązywać kontakt z innymi postaciami i wywoływać zdjęcia. Podczas snu odwiedza natomiast koszmarną rezydencję. Czasami gracz przejmie też kontrolę nad kim innymi. Każda z postaci posiada unikalne umiejętności. Główna bohaterka potrafi odstraszać duchy błyskiem aparatu, Miku posiada specjalny kamień spowalniający ruchy straszydeł, a Kei Amakura (wystąpił w Project Zero II) ma największą siłę, co daje mu np. możliwość przestawiania przedmiotów. Niestety, najgorzej posługuje się aparatem.

Project Zero III to na chwilę obecną [2013 rok] ostatnia część cyklu Tecmo wydana na Zachodzie. Część czwarta ukazała się tylko na Wii nie opuszczając oficjalnie granic Japonii.

Wideo - Project Zero III: The Tormented

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper