Kuon

Kuon

6,6
19 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
From Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
01.04.2004
Europa:
16.09.2005
Producent:
From Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
01.04.2004
Europa:
16.09.2005

Kuon - opis gry

Kuon to gra typu survival-horror wyprodukowana przez studio From Software na PlayStation 2. Za jej wydanie w Europie odpowiada Indie Games. Akcja toczy się w Kyoto w XII wieku, a gracz ma do dyspozycji trzy grywalne postacie.

Fabuła gry kręci się wokół tajemniczego budynku nawiedzonego przez duchy. Inspiracją dla twórców były opowiadane w Japonii od wieków historie typu “kaidan”, których tematyka dotyczy przeważnie zjawisk paranormalnych. W Kuon do wyboru mamy początkowo dwie postacie. Są to Utsuki, która razem z siostrą poszukuje zaginionego ojca, cenionego egzorcystę Domana, oraz Sakuya, jego uczennica. W dalszej części dojdzie do nich jeszcze legendarny Abe no Seimei, którego scenariusz zwieńczy historię.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Akcję w Kuon obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, przeczesując nieprzyjazny budynek i rozwiązując napotykane czasami zagadki. Produkcja From Software wprowadza kilka ciekawych rozwiązań do gatunku. Np. nasza postać zaczyna tracić zdrowie gdy biega, a zregenerować może je podczas medytacji. 

 

W grze występują dwa rodzaje ataków - fizyczne i magiczne. Jeśli chodzi o ten pierwszy, każda z postaci posiada unikalną dla siebie broń, czyli nóż, wachlarz albo włócznię. Nóż i wachlarz można upgrade’ować. Magia dzieli się z kolei na dwa kolejne typy. Część z nich to zwyczajne ofensywne czary, część pozwala przyzwać istoty z zaświatów, które mogą nam pomóc w zmaganiach z mieszkańcami nawiedzonego domostwa. W obu przypadkach musimy jednak posiadać karty pozwalające użyć tych umiejętności. Każda z postaci posiada innych ich zestaw.

 

Kuon to rasowy horror. W stylu innych tytułów tego gatunku nie potrzeba wiele, by posłać nas do piachu. Starć oko w oko będziemy raczej musieli tu unikać.

Wideo - Kuon

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper