Pro Evolution Soccer 2

Pro Evolution Soccer 2

8,2
80 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 8.3
PSone 8.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Konami TYO
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
127.5 godzin
Premiery
Świat:
25.10.2002
Europa:
25.10.2002
Polska:
25.10.2002
Producent:
Konami TYO
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
127.5 godzin
Premiery
Świat:
25.10.2002
Europa:
25.10.2002
Polska:
25.10.2002

Pro Evolution Soccer 2 - opis gry

Pro Evolution Soccer 2 to gra sportowa traktująca o piłce nożnej wyprodukowana przez tokijski oddział Konami. Tytuł ukazał się na PlayStation i PlayStation 2. W późniejszym czasie wyszła też zaktualizowana wersja na GameCube’a, ale nie ukazała się ona poza Japonią.

Pro Evolution Soccer 2 to kolejna edycja serii, która swego czasu uchodziła za niekwestionowanego króla gier piłkarskich. “Dwójka” rozwija formułę poprzedników (czyli pierwszej części PES oraz International Superstar Soccer) oferując ładniejszą oprawę graficzną i udoskonalony silnik przekładający się na większy realizm w rozgrywce.

W grze znajdziemy ponad pięćdziesiąt reprezentacji narodowych, czterdzieści klubów oraz siedem ukrytych ekip. Pomijając jeden wyjątek (reprezentacja Japonii) w PES2 nie uraczymy żadnej licencji - zawodnicy i drużyny klubowe występują pod zmienionymi nazwiskami/nazwami, choć, po pierwsze, w miarę możliwości starano się jak najwierniej odwzorować ich wygląd i umiejętności (opisują je liczne parametry), a po drugie - istnieje edytor umożliwiający dokonanie zmian w tej kwestii.

Gra posiada z grubsza te same warianty rozgrywki co poprzednio. Mamy więc możliwość rozegrania pojedynczego meczu, ligi z wybraną liczbą drużyn, tryb treningowy pozwalający szlifować umiejętności w różnych dziedzinach i tutejsze danie główne, czyli Master League. W tym ostatnim trybie nie tylko kierujemy drużyną, ale także pełnimy funkcje menedżera i trenera. Dbamy o transfery, budżet, ustalamy taktykę mając do dyspozycji różne formacje i strategie itd.

Dostępny jest też oczywiście multiplayer. Posiadacze dwóch multitapów mają możliwość grania w ośmiu.

Wideo - Pro Evolution Soccer 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper