Prinny 2: Dawn of Operation Panties, Dood!

Prinny 2: Dawn of Operation Panties, Dood!

10,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nippon Ichi
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
25.03.2010
Europa:
15.12.2010
Producent:
Nippon Ichi
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
25.03.2010
Europa:
15.12.2010

Prinny 2: Dawn of Operation Panties, Dood! - opis gry

Prinny 2: Dawn of Operation Panties, Dood! to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez japońskie studio Nippon Ichi Software. Tytuł ukazał się na PlayStation Portable (w Europie był dostępny w cyfrowej dystrybucji).

Gra jest kontynuacją Prinny: Can I Really Be the Hero?. Podobnie jak pierwowzór pozwala nam się ona wcielić w tytułowego Prinny’ego, przypominającą pingwina istotę znana z serii Disgaea. Zadaniem głównego bohatera (a właściwie bohaterów, bo jest ich tutaj w sumie tysiąc) jest odzyskanie bielizny Etny wykradzionej przez legendarnego złodzieja z zaświatów (Netherworld). 

Założenia rozgrywki nie uległy zmianie względem pierwszej części. Produkcja Nippon Ichi Software to dwuwymiarowa platformówka z bardzo wysokim stopniem trudności. Na przejście dziesięciu przygotowanych przez twórców plansz mamy tu łącznie tysiąc żyć. Jakby tego było mało, na przejście levelu mamy wyznaczony czas.

Nasz podopieczny dysponuje zestawem umiejętności znanym z poprzedniej odsłony, potrafi np. atakować nieprzyjaciół mieczami czy wykonywać podwójny skok. W ‘dwójce’ pojawiły się też jednak zupełnie nowe zdolności (ataki): Prinny Cyclone, Prinnikaze i Husky Hip Pound. Oprócz tego pingwin potrafi wejść w specjalny stan zwany Break Mode, jeśli tylko nabijemy wskaźnik Combo Gauge maksowany dzięki porozmieszczanym na planszach słodyczom. 

W grze mamy do wyboru trzy stopnie trudności: Normal (trzy kontakty z przeszkodami są w nim równoznaczne ze zgonem), Baby Mode (tryb łatwy) i Hell Mode (najwyższy stopień trudności; jego wybór oznacza, że Prinny straci życie po zaledwie jednym kontakcie z przeszkadzajką). 

W Prinny 2 dostępny jest ponadto dodatkowy epizod: Asagi Wars: The Vengeance of Asagi. Pozwala on się wcielić w tytułową Asagi (też z rasy Prinnych). Założenia rozgrywki ulegają w nim dość istotnym zmianom. O naszym powodzeniu decyduje nie tyle zręczność w pokonywaniu przeszkód, co oceny wystawiane przez widzów. Im efektowniej walczymy, tym będą one wyższe. Bohaterka dysponuje również znacznie bardziej rozbudowanym arsenałem niż jej pobratymcy z głównego wątku, a pomiędzy broniami przełączamy się przyciskami L/R.

Wideo - Prinny 2: Dawn of Operation Panties, Dood!

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper