Potionomics

Potionomics

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Voracious Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna,   Ekonomiczna,   Symulacja
Premiery
Świat:
17.10.2022
Europa:
17.10.2022
Producent:
Voracious Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna,   Ekonomiczna,   Symulacja
Premiery
Świat:
17.10.2022
Europa:
17.10.2022

Potionomics - opis gry

Potionomics to gra, która pozwala nam wcielić się w właścicielkę sklepu z magicznymi miksturami. Za jej produkcję odpowiadało studio Voracious Games, a za wydanie XSEED. Tytuł ukazał się na PC.

Fabuła - Potionomics

Główną bohaterką Potionomics jest Sylvia, młoda wiedźma, która przejmuje po wujku zadłużony pod korek sklep z magicznymi miksturami. Jej zadaniem jest spłacić dług bankowi i rozbudować początkowo skromny przybytek, przy okazji tocząc regularną rywalizację z konkurencją.

Rozgrywka - Potionomics

Naszym podstawowym zadaniem w Potionomics jest zarządzanie sklepem. Dziedziny, na które musimy mieć wzgląd są różne. Po pierwsze, mikstury należy sporządzić (co samo w sobie jest oddzielnym procesem), a następnie je sprzedać. Cena mikstury zależy od jej właściwości, pozytywnych i negatywnych skutków. Sylvia może też przekonać kupującego, by wydał znacznie więcej pieniędzy, jeśli posiada na podorędziu odpowiednie karty.

Drugi ważny aspekt rozgrywki to nawiązywanie relacji z innymi. Bohaterka może z nimi spędzać czas na mieście lub wręczać upominki, dzięki czemu ci w podzięce mogą ją nauczyć czegoś nowego. Nowe zdolności przybierają tu natomiast formę kart, których potem możemy używać w określonych sytuacjach. W tym kontekście warto wspomnieć, że Sylvia musi też sobie radzić z klientami, ponieważ ci mogą ją niekiedy zestresować. Właśnie w takich przypadkach odpowiednia karta może pomóc uporać się z problemem.

W Potionomics istotną rolę odgrywa zarządzanie czasem, co przypomina trochę serię Persona. Co dziesięć dni Sylwia stacza zaś pojedynek z konkurencją, po którym jest ona w stanie spłacić część swojego długu.

Bohaterka może odwiedzać miasto, ale nie może eksplorować świata wokół (jak w innych podobnych grach). By zdobyć lepsze składniki mikstur, wynajmuje ona podróżników w lokalnej gildii.

Wideo - Potionomics

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper