Pode

Pode

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
NS -
PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Henchman & Goon
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.06.2018
Europa:
21.06.2018
Producent:
Henchman & Goon
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
21.06.2018
Europa:
21.06.2018

Pode - opis gry

Pode to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Henchman & Goon. Tytuł ukazał się na konsolach Nintendo Switch i PS4 oraz na PC.

Produkcja studia Henchman & Goon opowiada o perypetiach dwóch postaci, Buldera i Glo. Ten pierwszy to mały kamień, drugi - gwiazda, która spadła z nieba. Bohaterowie przemierzają górę Fjellheim celem odkrycia jej tajemnic sięgających niekiedy daleko w przeszłość i dotarcia na szczyt. Gra, jak twierdzili jej twórcy, czerpie pełną garścią z norweskiej kultury.

Pod względem rozgrywki Pode przypomina serię The Legend of Zelda, zwłaszcza wcześniejsze (dwuwymiarowe) jej części, choć jest jedna zasadnicza różnica: tutaj mianowicie sednem rozgrywki jest kooperacja między dwiema wspomnianymi postaciami. Każda dysponuje innymi zdolnościami. Bulder może dla przykładu robić za podstawkę, przestawiać niektóre obiekty lub sprawić, by z ziemi wyrosły kamienie, z kolei Glo swoimi cudownymi właściwości potrafi przyspieszyć rośnięcie roślin. By dotrzeć na szczyt Fjellheim, nasi podopieczni muszą sobie nawzajem pomagać. Dla przykładu Bulder usunie obiekt, co odsłoni roślinę, której Glo pomoże urosnąć. Jeszcze inny przykład współpracy to połknięcie Glo przez Buldera, dzięki czemu jesteśmy w stanie oświetlić ciemne pomieszczenia i w ten sposób przebrnąć przez nie bezpiecznie. W grze, co warto podkreślić, nie ma trzymania za rączkę i podpowiedzi. Zamiast tego Pode zachęca do eksperymentowania i szukania rozwiązań problemów na własną rękę. Schemat jest prosty: zaliczając wyzwanie w jednym pomieszczeniu przenosimy się do kolejnego, gdzie czeka kolejne, trudniejsze.

Grać możemy w pojedynkę lub z drugą osobą w multiplayerze. W tym pierwszym przypadku możemy się swobodnie przełączać między postaciami po wciśnięciu stosownego przycisku.

Wideo - Pode

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych