Doki Doki Literature Club Plus!

Doki Doki Literature Club Plus!

9,0
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS 8.5
PC 10.0
PS5 -
XSX|S -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team Salvato
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Powieść graficzna
Premiery
Świat:
30.06.2021
Europa:
30.06.2021
Producent:
Team Salvato
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Powieść graficzna
Premiery
Świat:
30.06.2021
Europa:
30.06.2021

Doki Doki Literature Club Plus! - opis gry

Doki Doki Literature Club Plus! to powieść graficzna przez Team Salvato i wydana przez Serenity Forge. Tytuł ukazał się na PC oraz PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Nintendo Switch. Był on wzbogaconą o dodatkową zawartość nową edycją Doki Doki Literature Club.

Fabuła - Doki Doki Literature Club Plus!

Założenia fabularnie nie uległy zmianie. Główny bohater gry zostaje zaproszony przez Sayori, swoją koleżankę z dzieciństwa, do kółka książkowego. Tam poznaje też inne jego członkinie: Natsuki, Yuri oraz przewodniczącą Monikę. Poprzez rozmowy o literaturze i pisanie stopniowo zacieśnia on relacje z dziewczynami. Przed szkolnym festiwalem Sayori wyznaje głównemu bohaterowi, że cierpi na depresję i jest w nim zakochana. Gdy w dniu festiwalu nie odpowiada na wiadomości tekstowe, ten pędzi do jej domu. Jak się rychło okazuje, stało się najgorsze - dziewczyna popełniła samobójstwo sterroryzowana przez kogoś, kto -- jak napisała w zostawionej notce -- siedzi w jej głowie. Główny bohater zastanawia się, czy można było ją uratować, a my zostajemy cofnięci do ekranu tytułowego i zmuszeni rozpocząć przygodę jeszcze raz. Tym razem jednak po Sayori nie ma już śladu, a do kółka zaprasza nas Monika.

Rozgrywka - Doki Doki Literature Club Plus!

Doki Doki Literature Club! nie jest grą w ścisłym tego słowa znaczeniu. Mamy tu do czynienia z dość klasyczną powieścią graficzną - przede wszystkim czytamy i oglądamy, a interaktywność sprowadza się do podejmowania decyzji w określonych sytuacjach, choć ich wpływ na bieg narracji nie jest szczególnie duży. Pewnym novum jest mechanika pozwalająca nam tworzyć własne wiersze poprzez wybieranie spośród zasobu konkretnych słów. Każda dziewczyna ma swoje preferencje, jeśli chodzi o poezję. Jeżeli trafimy w jej gusta, będziemy mogli ‘odblokować’ specjalne sceny niedostępne w żaden inny sposób. Ich odblokowanie z kolei może mieć wpływ na to, jakie zakończenie obejrzymy.

Nowości - Doki Doki Literature Club Plus!

Jeśli chodzi o nową zawartość, edycja Plus! oferuje sześć nowych historii pobocznych o przyjaźni i literaturze, ponad 100 niewidzianych wcześniej ilustracji i grafik koncepcyjnych, nowe utwory muzyczne i player umożliwiający odsłuchiwanie ścieżki dźwiękowej. 

Wideo - Doki Doki Literature Club Plus!

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper