Phantom Dust (remaster HD)

Phantom Dust (remaster HD)

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Microsoft Game Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Strategiczna,   Karciana
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
16.05.2017
Europa:
16.05.2017
Producent:
Microsoft Game Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Strategiczna,   Karciana
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
16.05.2017
Europa:
16.05.2017

Phantom Dust (remaster HD) - opis gry

Phantom Dust to gra action-adventure z karcianym systemem walki wyprodukowana przez Microsoft Game Studios. Wydany w 2017 roku na Xboxa One i PC (Windows 10) Phantom Dust to remaster produkcji, która ukazała się pierwotnie 13 lat wcześniej (i nigdy nie dotarła oficjalnie do Europy). Tytuł udostępniono do pobrania za darmo.

Założenia nie uległy zmianie. Akcja gry ma miejsce w postapokaliptycznej przyszłości, kiedy powierzchnię planety pokrywa tajemniczy pył a ludzie stracili pamięć o tym, co stało się przed zagładą. Grupa ludzi zwanych Esperami, której członkowie posiedli umiejętność wykorzystania pyłu, natyka się podczas swoich wędrówek na dwie hibernujące kapsuły. W jednej z nich znajdują Edwarda, człowieka mogącego przyczynić się do odkrycia zaginionej historii świata. Drugą osobą jest postać gracza.

Rozgrywka Phantom Dust składa się z kilku części: interakcji, budowie Arsenału (coś w stylu talii kart), podejmowaniu questów w podziemnym mieście i walce.

I tak w podziemnym mieście gracz podejmuje się wypełnienia jakiegoś zlecenia, może także uzupełnić zapasy, kupić nowe skille i znaleźć NPC-a, który wykona z nim misje.

Podczas właściwej rozgrywki podopieczny lub podopieczni biorą udział w starciach z myślą o których tworzymy nasz Arsenał. Początkowo mamy cztery sloty odpowiadające czterem przyciskom pada i możemy pod nie podpiąć moce/umiejętności różnego typu. Ale to nie koniec, ponieważ w dalszej części gry system nabiera dodatkowych rumieńców. W trzecim rozdziale otrzymujemy trzydzieści pojemników z pyłem, które można dodatkowo spożytkować na kolejne skille (zużywają one jednak energię, o którą też trzeba zadbać zabierając ze sobą Aurę). Tych jest ogólnie pięć rodzajów (Psycho, Optical, Nature, Ki, Faith) i większość może być użyta podczas pojedynku tylko raz. Walki toczą się w czasie rzeczywistym wśród zniszczalnego otoczenia.

Remaster nie oferuje zupełnie nowej zawartości, ale jego twórcy wprowadzili kilka zmian modyfikując balans rozgrywki. Owe zmiany to dlc ze skillami, które trudno było zdobyć w pierwowzorze, oraz opcja pozwalająca automatycznie przejść misję po trzech nieudanych próbach (i zgarnąć za nią nagrodę).

Co warto także dodać, obraz w wersji z Xboxa One wyświetlany jest w rozdzielczości 1080p, zaś na PC w 4K.

Gra oferuje sieciowy multiplayer, który daje możliwość wspólnego grania posiadaczom Xboxa i komputerów.

Wideo - Phantom Dust (remaster HD)

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper