Phantom Breaker

Phantom Breaker

7,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

X360 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
5pb
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
02.06.2011
Producent:
5pb
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
02.06.2011

Phantom Breaker - opis gry

Phantom Breaker to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana i wydana przez japońską firmę 5pb. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach, a później trafił też na konsolę Xbox 360 (nie ukazał się jednak poza Japonią).

Phantom Breaker posiada fabułę, ale ma ona charakter bardziej pretekstowy, jak zresztą na bijatykę przystało. Akcja rozgrywa się w Japonii. Tajemnicza i potężna organizacja organizuje turniej - jego zwycięzca będzie mógł zażyczyć sobie wszystkiego czego dusza zapragnie. Swój akces zgłaszają przeróżni zawodnicy: pielęgniarki, kapłanki, wojownicy ninja, muzyczne idolki, francuskie guwernantki itd. itp. Na samym początku do wyboru mamy dziesięć postaci (z czego osiem to dziewczyny/kobiety), z kolei resztę można odblokować wraz z postępami.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gra oferuje kilka wariantów rozgrywki. Story, czyli główny tryb, Arcade, czyli coś podobnego, choć pozbawionego fabuły, Practice, tj. tryb treningowy, oraz Versus, czyli multiplayer. Możliwe jest ponadto rywalizowanie przez sieć.

Jeśli chodzi o system walki, to jest on bardziej uproszczony/przystępny w odróżnieniu chociażby od takich gier jak Street Fighter. Nie ma tu aż tak skomplikowanych kombinacji ataków, dzięki czemu gracze mniej zaawansowani mogą się o wiele łatwiej wdrożyć. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość wyboru między dwoma stylami walki: Quick i Hard. Quick jest bardziej dynamiczny/ofensywny, z kolei Hard nastawiony jest na obronę. Nie bez znaczenia jest również wskaźnik Overdrive, który nabijamy w trakcie walki. Jeśli nam się powiedzie ten proces, postać wejdzie w specjalny stan, podczas którego zwiększona zostanie jej siła i szybkość. Co warto dodać, paski energii walczących regenerują się automatycznie.

Wideo - Phantom Breaker

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper