Phantasy Star Portable

Phantasy Star Portable

5,6
8 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 5.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Alfa System
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
31.07.2008
Europa:
03.04.2009
Polska:
30.04.2009
Producent:
Alfa System
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
31.07.2008
Europa:
03.04.2009
Polska:
30.04.2009

Phantasy Star Portable - opis gry

Phantasy Star Portable to japońska gra RPG wyprodukowana przez Sonic Team (we współpracy z Alfa System) i wydana przez Segę na PlayStation Portable. Jej akcja toczyła się w tym samym uniwersum co Phantasy Star Universe.

Akcja gry toczy się kilka miesięcy po wydarzeniach ukazanych we wspomnianym na wstępie Phantasy Star Universe. Zabawę rozpoczynamy od stworzenia własnej postaci, mając do dyspozycji nie tylko opcje związane z wyglądem, ale także rasą oraz klasą (wybór ten wpływa na parametry oraz umiejętności). Gdy stworzymy już swojego avatara, dowiadujemy się, że został on włączony do elitarnego oddziału GUARDIAN. Wkrótce dołącza do nas android Vivienne (tutaj androidy określane są jako CAST) i ruszamy na pierwszą misję, która okaże się być początkiem intrygi zagrażającej systemowi Gurhal, w którym rozgrywa się PSP.

Phantasy Star Portable podzielone jest na misje, których znajdziemy trzy rodzaje. Pierwszy typ to ten związany z głównym wątkiem fabularnym. Wykonywanie tego rodzaju zadań pozwala nam popchnąć naprzód fabułę. Drugi typ to Free Missions - misje poboczne nie mające związku ze scenariuszem, ale pozwalające chociażby zdobyć więcej doświadczenia i różne mniej lub bardziej użyteczne przedmioty przydające się w trakcie przygody. Ostatni rodzaj misji to te stworzone z myślą o multiplayerze. Oferują one nierzadko naprawdę trudne wyzwania z atrakcyjnymi łupami. Uczestniczyć w nich mogą maksymalnie cztery osoby jednocześnie.

Walki toczą się w czasie rzeczywistym. Przeciwników spotykamy podczas eksploracji i nie ma przenosin na oddzielne pola bitwy jak w wielu innych jRPG-ach. Podopieczni mają do dyspozycji przeróżne bronie, mogą odpalać combosy, a także -- w pewnych okolicznościach -- ataki specjalne.

Na marginesie warto wspomnieć o ciekawym patencie ze wspomnianą Vivienne. Gra daje nam bowiem możliwość podejmowania w pewnych sytuacjach decyzji. Od tego, na co się zdecydujemy, zależy rozwój pomocniczki.

Wideo - Phantasy Star Portable

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper