Phantasy Star Portable 2

Phantasy Star Portable 2

7,3
8 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Alfa System
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
65 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
03.12.2009
Europa:
17.09.2010
Polska:
17.09.2010
Producent:
Alfa System
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
65 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
03.12.2009
Europa:
17.09.2010
Polska:
17.09.2010

Phantasy Star Portable 2 - opis gry

Phantasy Star Portable 2 to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Alfa System i wydana przez Segę tylko na przenośną konsolę PlayStation Portable. Tytuł był bezpośrednią kontynuacją Phantasy Star Portable.

Akcja gry toczy się trzy lata po wydarzeniach ukazanych w pierwszej części Phantasy Star Portable (i zarazem w tym samym uniwersum co Phantasy Star Universe). Po połączeniu sił przez wszystkie rasy udało się wówczas zażegnać niebezpieczeństwo, lecz przed systemem Gurhal stoi kolejne wyzwanie. Tym razem wynikające z coraz większych braków surowców. W grze wcielamy się w członka oddziału najemników, który eksploruje nowe planety w poszukiwaniu miejsc zdatnych do życia.

Zabawę rozpoczynamy od stworzenia własnej postaci. Możemy zadecydować nie tylko o wyglądzie, ale także o rasie i profesji (wybór ten rzutuje na umiejętności i parametry). Poza tym istnieje też możliwość użycia avatara z pierwszej części Phantasy Star Portable, ale w takim wypadku tutejszą przygodę rozpoczyna on na pierwszym levelu doświadczenia i bez przedmiotów.

Gra, tak jak, poprzednik podzielona jest na misje. Znajdziemy ich tutaj trzy rodzaje - fabularne, czyli popychające naprzód nasze zmagania, Free Missions, tj. misje poboczne nie mające nic wspólnego z głównym wątkiem, ale pozwalające np. zdobyć różne mniej lub bardziej przydatne łupy mogące się przydać w trakcie zmagań, no i misje stworzone z myślą o multiplayerze. Grać można wówczas w trybie lokalnym lub przez internet.

PSP2 wprowadza do systemu kilka nowości. Na uwagę zasługuje fakt, że teraz po zakończeniu misji otrzymujemy punkty pozwalające usprawniać posiadaną profesję. Druga istotna rzecz dotyczy Photon Arts, specjalnych technik. Aby uzyskać do nich dostęp nie levelujemy, tylko kupujemy lub poszukujemy dysków.

Wideo - Phantasy Star Portable 2

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper