Dread Nautical

Dread Nautical

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -
PS4 6.0
XONE -
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Zen Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Premiery
Świat:
29.04.2020
Europa:
29.04.2020
Producent:
Zen Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Strategiczna
Premiery
Świat:
29.04.2020
Europa:
29.04.2020

Dread Nautical - opis gry

Dread Nautical to strategia turowa z elementami RPG wyprodukowana przez Zen Studios. Tytuł ukazał się najpierw na urządzeniach przenośnych, gdzie był dostępny w ramach usługi Apple Arcade, a potem trafił też na komputery i konsole.

Produkcja Zen Studios (ekipy, która specjalizuje się w pinballach) czerpie z prozy amerykańskiego pisarza H.P. Lovecrafta. Akcja rozgrywa się na pokładzie luksusowego wycieczkowca o nazwie Hope. Z bliżej (przynajmniej na początku) niewyjaśnionych powodów załoga oraz większość pasażerów przeistoczyło się w potwory rodem z najgorszych koszmarów. Do wyboru mamy cztery grywalne postacie, a naszym zadaniem jest przeżyć i w miarę możliwości pomóc innym ocalałym.

Pod względem rozgrywki Dread Nautical przypomina np. gry z serii XCOM. Nasza postać może w miarę swobodnie poruszać się po tutejszych mapach, choć zakres wykonywanych przez nią czynności regulują punkty AP. W trakcie zmagań spotykamy oczywiście groźne monstra, z którymi musimy sobie radzić mając niekiedy do dyspozycji ograniczone środki (gra wymaga od nas zarządzania inwentarzem). Po drodze mamy okazję pozyskać także różne mniej lub bardziej przydatne graty. Można je upgrade’ować lub naprawiać, przy czym to drugie to ruletka - nie wiemy bowiem, jaki rezultat osiągniemy (a stracić możemy przydatne materiały).

Przeczesując pokład Hope (lokacje generowane są proceduralnie) trafiamy na ocalałych. W grze jest kilkanaście postaci tego typu, np. kapitan, mechanik, gwiazda Hollywood czy kobieta z czasów prehistorycznych. Mogą oni jako towarzysze broni dołączyć do ‘drużyny’, choć musimy zważać na zachowanie. Jeśli nie zadbamy o jakość relacji, inni nie będą specjalnie skłonni walczyć po naszej stronie.

Istotnym elementem rozgrywki jest także jedzenie. Nasi podopieczni muszą regularnie się odżywiać.

Wideo - Dread Nautical

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper