Path of Exile

Path of Exile

7,9
54 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.8
PS4 8.0
XONE 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Grinding Gear Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
23.10.2013
Europa:
23.10.2013
Producent:
Grinding Gear Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
23.10.2013
Europa:
23.10.2013

Path of Exile - opis gry

Path of Exile to RPG akcji przygotowane prze studio Grinding Gear Games. Tytuł w 2013 roku zadebiutował na komputerach osobistych, gdzie zdobył wiele nagród. Twórcy zdecydowali się stworzyć również edycję na Xboksa One i PlayStation 4.

Fabuła

Dalsza część tekstu pod wideo

W Path of Exile gracz wciela się z wygnanego z ojczyzny bohatera. Nieszczęśnik trafia na kontynent Wraeclast, w którym na własną rękę musi budować swoją historię. Świat produkcji jest stworzony na sposób instancji – na początku zawodnik trafia do wielkiego miasta-huba, ale po każdym opuszczeniu tego miejsca heros pojawia się w wygenerowanej krainie. Podobny system pojawił się w między innymi Guild Wars. W jednej grupie może jednocześnie uczestniczyć maksymalnie ośmiu wojowników.

Rozgrywka

Twórcy przygotowali aż siedem klas postaci, w którym można wyróżnić łowcę, cień, rycerza, szlachcica, templariusza, a nawet wiedźmę. Każdy heros posiada własne statystyki, mocne oraz słabe strony i rozbudowane umiejętności.

Path of Exile posiada wyjątkowy system rozwoju protagonisty, ponieważ deweloperzy przygotowali ogromny zestaw skilli, w którym można znaleźć aż 1350 wpisów. Wszystkie klasy korzystają z tego zestawu zdolności, ale rozpoczynają rozwój w innych miejscach rozkładu.

Interesująco wygląda również system ekonomiczny, ponieważ autorzy nie zdecydowali się na typową walutę. Gracze zyskują sfery z poszczególnych miejsc, które następnie wymieniają w sklepach. Tytuł został oparty o model biznesowy free-2-play, ale za gotówkę można nabyć wyłącznie przedmioty modyfikujące wygląd. 

Wideo - Path of Exile

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper