Papo & Yo

Papo & Yo

6,9
36 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.3
PS3 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Minority Media
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Przygodowa,   Platformowa
Śr. czas:
6 godzin
Premiery
Świat:
14.08.2012
Europa:
14.08.2012
Producent:
Minority Media
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Przygodowa,   Platformowa
Śr. czas:
6 godzin
Premiery
Świat:
14.08.2012
Europa:
14.08.2012

Papo & Yo - opis gry

Papo & Yo jest grą przygodową utrzymaną w klimacie fantasy wyprodukowaną przez kanadyjskie studio Minority i wydaną przez Sony w sierpniu 2012 roku wyłącznie na konsolę PlayStation 3 w dystrybucji cyfrowej. W 2013 roku tytuł trafił również na komputery osobiste. Gra otrzymała stosunkowo wysokie recenzje i spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy.

Minority zabiera graczy w emocjonalną podróż, przypominając o pierwiastku dziecka, który istnieje w każdym człowieku. Papo & Yo to opowieść o młodym chłopcu Quico i jego najlepszym przyjacielu - Potworze. Potwór jest ogromną bestią, z kłami mogącymi go rozszarpać w mgnieniu oka, jednak chłopcu nie przeszkadza to w niczym - mogą się razem bawić godzinami. Jest jednak pewien problem. Gdy Potwór dostrzega zielone, trujące żaby, nie jest w stanie nad sobą zapanować i za każdym razem je pożera – wówczas z dobrego przyjaciela, przeistacza się w złowrogą i żądną krwi bestie. Quico mimo tego nie poddaje się, kocha go dalej. Głęboko wierzy, że gdzieś musi istnieć lekarstwo dla Potwora. Scenarzysta gry w wywiadach podkreślał, iż Papo & Yo to opowieść o nim i jego ojcu - człowieku dobrym, a jednocześnie złym. Jak wielu ludzi nie mógł poradzić sobie z życiem w inny sposób niż przy pomocy alkoholu i narkotyków.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gracz może ingerować w otoczenie i manipulować jego poszczególnymi elementami prawie jak klockami. Przykładowo dotknięciem ręki możemy sprawić, że ze ściany budynku wysuwają się schody, po których bohater może swobodnie wejść na dach. Bez problemu można także oderwać kawałek podłogi, aby przedostać się do podziemi, z kolei podnosząc kartonowe pudła chłopak w istocie zyskuje możność przenoszenia całych obiektów. Wspomagając się takimi oraz wieloma innymi zdolnościami, Quicko ma za zadanie rozwiązywać łamigłówki celem przedostania się do kolejnych obszarów świata z jego wyobraźni. Postać potwora pełni często funkcję elementu otoczenia - bohater może wykorzystywać jego brzuch jako trampolinę do skoków na dalszą odległość. Potwór często wpada w szał, a wtedy ujarzmienie jego gniewu staje się głównym celem chłopca.

Mimo iż tytuł ten działa na silniku graficznym Unreal Engine 3, Papo & Yo nie zachwyca jakością oprawy audiowizualnej, jednak nie to było celem tej produkcji. Gra Minority zawiera w sobie proste przesłanie ujęte w formie metafory, co stanowi jej największy atut.

Wideo - Papo & Yo

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper