Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness

Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness

6,1
8 oceny

Ocena wg platformy:

PC -
PS3 6.1
X360 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Hothead Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
21.05.2008
Europa:
21.05.2008
Producent:
Hothead Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
21.05.2008
Europa:
21.05.2008

Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness - opis gry

Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness to gra RPG wyprodukowana przez studia Hothead Games i Zeboyd Games z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Tytuł powstał na podstawie popularnego komiksu internetowego.

Fabuła gry kręci się wokół dwójki bohaterów znanych z komiksów, ale my wchodzimy tu akurat w buty stworzonej przez nas postaci. Staje się ona częścią większej intrygi po tym, jak grupa robotów, zwanych Fruit Fuckerami, niszczy jej dom. Szukając pomocy trafia do agencji detektywistycznej prowadzonej przez wspomnianą dwójkę. Są to Tycho Brahe, zgłębiający temat Apokalipsy, oraz Johnatan Gabriel, który w przeszłości walczył z diabłem. Akcja rozgrywa się w latach 20. XX wieku. Całość okraszona jest specyficznym dla komiksu humorem.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gameplay przywodzi na myśl japońskie RPG takie jak seria Final Fantasy. Rozgrywka podzielona jest na dwie części: eksplorację oraz walkę. Podczas eksploracji możemy wchodzić w interakcję z otoczeniem, np. niszczyć skrzynki, co pozwala niekiedy położyć łapy na użytecznych przedmiotach. Po zetknięciu się z napotkanym przeciwnikiem dochodzi do pojedynku. System jest turowy, a pożądane umiejętności wybieramy z listy komend. Do wyboru jest użycie przedmiotu, zwykły atak lub atak specjalny (po jego dokonaniu musimy jeszcze odczekać stosowny czas). Każda postać ma innego rodzaju ataki specjalne. Po ich włączeniu musimy wziąć udział w minigierce polegającej na wciskaniu podanych klawiszy.

Gra została wydana w czterech odcinkach. Za dwa pierwsze odpowiadało studio Hothead Games, a za trzeci i czwarty Zeboyd Games.

Wideo - Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper