Panzer Dragoon Orta

Panzer Dragoon Orta

8,5
41 oceny

Ocena wg platformy:

XBOX 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
13 godzin
Premiery
Świat:
19.12.2002
Europa:
21.04.2003
Producent:
Sega
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
13 godzin
Premiery
Świat:
19.12.2002
Europa:
21.04.2003

Panzer Dragoon Orta - opis gry

Panzer Dragoon Orta jest strzelaniną na szynach, która została wydana przez firmę SEGA na Xboxa w 2003 roku. Jest to czwarta odsłona serii Panzer Dragoon, której poprzednie odsłony ukazały się wyłącznie na konsolę SEGA Saturn.

Akcja gry ma miejsce kilkadziesiąt lat po wydarzeniach opowiedzianych w poprzednich częściach serii. Gracz wciela się tutaj w rolę tytułowej Orty – młodej dziewczyny uwięzionej w potężnej cytadeli, niemającej pojęcia o swoich korzeniach. Kiedy miasto, jakie dotąd obserwowała jedynie przez kraty, zostało zaatakowane przez smoki, jeden z nich przybywa jej na ratunek. Tak rozpoczyna się przygoda bohaterki, która od tej pory stopniowo będzie odkrywać prawdę na temat swojego pochodzenia.

 

Rozgrywka przywodzi na myśl pierwszą i drugą odsłonę cyklu - Orta dosiada potężnego smoka, a gracz ma wpływ na szybkość lotu, pozycję bestii na ekranie, a także ma możliwość robienia uników i decydowania o tym, który cel ma zostać w danym momencie zaatakowany. Jaszczur posiada także trzy różne formy, pomiędzy którymi można się przełączać w dowolnym momencie. W formie "Base Wing" zachowano idealny balans pomiędzy ofensywą i defensywą. Oprócz tego, podczas gdy w formie Heavy Wing smok nastawia się na atak, po zmianie w Glide Wing doskonale radzi sobie z unikaniem ataków wyprowadzanych przez wrogów. W miarę postępów w grze, smok awansuje na kolejne poziomy doświadczenia. Dzięki temu jego ataki zyskują na sile, podobnie jak wytrzymałość jego pancerza.

 

Choć gracz nie może samodzielnie zmieniać kierunku lotu, możliwy jest obrót kamery o 90 stopni, dzięki czemu przeciwnicy znajdujący się po bokach mogą znaleźć się na celowniku. Pomaga w tym również widoczny na ekranie radar, na którym zaznaczane są pozycje oponentów. Do naszej dyspozycji oddano dwa podstawowe rodzaje ataków. Wrogów można eliminować zarówno przy użyciu trzymanej przez Ortę broni, jak i za pomocą emitowanego przez smoka lasera. Każda z nich ma nielimitowaną amunicję. Zabijanie przeciwników ładuje wskaźnik berserku, a po jego zapełnieniu skrzydlata bestia zmienia się w istną maszynę do zabijania.

Wideo - Panzer Dragoon Orta

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper