Panzer Dragoon II Zwei

Panzer Dragoon II Zwei

8,4
25 oceny

Ocena wg platformy:

SAT 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team Andromeda
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
22.03.1996
Europa:
1996
Producent:
Team Andromeda
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
5 godzin
Premiery
Świat:
22.03.1996
Europa:
1996

Panzer Dragoon II Zwei - opis gry

Panzer Dragoon II Zwei to strzelanina “na szynach”, w której gracz porusza się na grzbiecie smoka. Gra ukazała się na Saturnie, zaś za jej produkcję odpowiadał należący do Segi Team Andromeda. Drugą część Panzer Dragoon wydano rok po pierwowzorze.

Panzer Dragon Zwei opowiada historię Lundiego, chłopaka, który mieszka w wiosce gdzieś na rubieżach cywilizowanego (jeśli tak w ogóle można to określić) świata. W tajemnicy przed innymi zajmuje się on małym smokiem, postępując wbrew woli innych mieszkańców, którzy wydali nakaz zabicia wszystkich tych stworzeń. Punktem wyjścia dla historii jest jednak atak pewnego statku powietrznego, który z ziemią zrównuje rodzinne strony głównego bohatera. Jego celem staje się zemsta.

Produkcja Team Andromeda to strzelanina na szynach, tzn. poruszamy się w niej po z góry wyznaczonej trasie eliminując wszystkich nacierających przeciwników. Początkowo smok Lundiego porusza się na własnych nogach, latać uczy się dopiero z czasem.

Względem poprzedniej części, Team Andromeda dodał kilka interesujących rozwiązań. Jest to np. Berserk Attack, specjalna niszczycielska zdolność smoka, którą możemy odpalić po nabiciu paska widocznego w rogu ekranu. Podczas rozgrywki pojawiają się również rozgałęzienia drogi podnoszące replayability oraz system pozwalający rozwijać formę smoka na różne sposoby. Ścieżka rozwoju, którą obierze, zależna jest od naszych poczynań.

Panzer Dragoon Zwei nie jest grą długą, ale zachęcą do ponownego przechodzenia głównego wątku. Różne drogi oraz ścieżki rozwoju smoka to jedno, ale po ukończeniu gry odblokowujemy także Pandora’s Box, specjalne menu z cheatami. Możemy w nim zmienić poziom trudności, zwiększyć ilość energii, otrzymać nowe bronie i ogólnie otrzymać dostęp do wielu innych atrakcji. Odkrycie wszystkiego jest zadaniem na wiele godzin (chyba że posiadamy save z Panzer Dragoon Saga).

Wideo - Panzer Dragoon II Zwei

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper