Virtua Cop 2

Virtua Cop 2

7,7
35 oceny

Ocena wg platformy:

DC 7.3
SAT 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sega AM2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
3 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
22.11.1996
Europa:
1997
Producent:
Sega AM2
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
3 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
22.11.1996
Europa:
1997

Virtua Cop 2 - opis gry

Virtua Cop 2 to strzelanina “na szynach” wyprodukowana i wydana przez Segę na Saturna, a w późniejszym czasie także na Dreamcasta. Ta druga wersja ukazała się tylko w Japonii i oferowała lepszą grafikę. “Dwójka” pojawiła się również w ramach składanki na PS2.

“Dwójka” kontynuuje wątki pierwowzoru. Policjanci Virtua City pokonali tam bossów złej korporacji E.V.I.L., ale spokój nie trwa wiecznie. Rok po tych wydarzeniach w podejrzanych okolicznościach ginie prezes banku, z kont znikają gigantyczne sumy pieniędzy należące do firmy, a jakby tego było mało w biały dzień ktoś organizuje napad na największego jubilera w całym stanie oraz podkłada materiały wybuchowe na miejscu budowy metra…

Virtua Cop 2 to rail shooter, czyli nie mamy w nim kontroli nad ruchami naszego podopiecznego. Celem jest po prostu zlikwidowanie nacierających oprychów przed końcem czasu. W grze znajdują się trzy plansze plus walka z ostatnim bossem (owe trzy plansze też są zwieńczone pojedynkiem z silniejszym przeciwnikiem) - znajdziemy tu napady na bank, pościgi samochodowe i inne atrakcje. Niektóre elementy otoczenia są zniszczalne (odkrywają power-upy), możemy się też chować za osłonami, by uniknąć obrażeń. Gdzieniegdzie pojawiają się cywile, których odstrzelenie kończy się odjęciem punktów. 

Oprócz głównego wariantu zabawy, gdzie możemy grać samemu lub razem ze znajomym (nie jest on zbyt długi, można go zaliczyć w około pół godziny), zaimplementowano również tryb Proving Ground. Jest to swoisty trening, w którym mamy do czynienia z symulacją jakiejś miejscówki opanowanej przez bandziorów. Naszym zadaniem jest ich wszystkich zlikwidować mieszcząc się w wyznaczonym czasie.

Wideo - Virtua Cop 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper